Image by Balkan Campers

למה כדאי לנסוע לאוסטרליה עם
ויזת עבודה וחופשה

אלו מכם שמתלבטים, שהשאלות האלו עולות להן לראש – "למה אני צריך את זה? מה זה נותן לי כבר? אין לי כוח לפרוצדורה..

ואיפה אנחת? ואיך אני אמצא עבודה? ואיך אסתדר???"

כל אלה הן שאלות לגיטימיות לחלוטין! עוד לא נתקלתי ברובוט שאדיש להתרגשות שכזו. אבל מה שחשוב – אל תתנו לזה לעצור אתכם.

בנימה אישית, המסע באוסטרליה עם ויזת עבודה וחופשה לקח אותי למקומות מדהימים! הכרתי אינספור אנשים, עבדתי בכמה וכמה עבודות הזויות יותר והזויות פחות, נחשפתי לחופש כמו שמעולם לא הכרתי והכי חשוב – למדתי.

חברים, ויזת עבודה וחופשה באוסטרליה עשויה להיות המתנה הכי גדולה שלכם, בשביל עצמכם! :)

ובכל זאת, אלו הסיבות העיקריות למה כדאי לנסוע לאוסטרליה עם ויזת עבודה וחופשה:

האנשים - מקומיים ותרמילאים

קודם כל, האנשים. מעבר למקומיים האוסטרלים שהם תופעה בפני עצמה, המסע עם ויזת עבודה וחופשה באוסטרליה מלווה לרוב בחבר'ה צעירים מכל העולם! ולא סתם, מדובר באנשים מדהימים כמוכם, מעוררי השראה, שיגרמו לכם לתפוס את הראש "איך יש אנשים כאלה בעולם???"

רק על בסיס הפרוייקטים שאנשים מרימים לרכבים שלהם כדי להפוך אותם לקאמפרים. אנשים בונים בית באוטובוסים שלמים, מכלום!

לרוב, האנשים שבאים לעבוד באוסטרליה לא מחפשים לרצות אף אחד אלא להנות גם מהדרך.

הדרכים באוסטרליה

והדרך... אחח הדרך. אוסטרליה, היא יבשת עצומה שגדולה יותר מאירופה כולה. יש בה סך הכל 25 מיליון תושבים לערך, ורובם ממקומים בערים הגדולות. אז כן – היא פראית, ויש בה לא מעט חלקים ממנה בתוליים במיוחד. יש בה נופים, חופים ושקיעות שלא תשכחו כל החיים. היופי הוא מאד ייחודי, ונכון, אולי יש יפות ממנה אך אין יפות כמותה.

בדרכים היפות שלה תפגשו קנגורו בלי סוף, קואלות בפארקים לאומיים, האמו(יען אוסטרלי), כלבי דינגו, וומבטים, נצים ונשרים ומיליוני תוכי קקאדו (שתרצו להרוג מהרעש) אפשר לראות בשמיים, וכמובן הים מלא בחיים ימיים ומזמין במיוחד למי שלא יכול בלעדיו.

וכל הטירוף הזה, אתם תעשו עם הרכב האדיר שאתם נוסעים בו, תופרים אלפי קילומטרים בחופש מוחלט, אל ההרפתקה הבאה.

העבודה באוסטרליה

אז לגבי עבודה, למרות שזה מטריד את כולם לפני הנסיעה עם ויזת עבודה וחופשה, תמיד אפשר למצוא. אמנם אף אחד לא מחכה לכם עם עבודה, ותצטרכו להיות נחושים בשביל למצוא אחת, אבל זה עדיין קיים, ולא מעט. הביאו אותנו לאוסטרליה מסיבה מסוימת – הם צריכים עובדים. הם צריכים אותנו, התרמילאים. בעיקר במקצועות הנדרשים שלהם, שזה בעיקר חקלאות, אבל גם אירוח ובנייה. עם זאת, ניתן למצוא עבודה בכל תחום ובכל אזור - ויזת עבודה וחופשה מאפשרת לכם לעבוד בכמעט מה שתרצו.

אבל עדיין, צריך להבין - הרבה אנשים רוצים לעבוד במרכז של הערים הגדולות מלבורן או סידני, ואז קשה יותר למצוא עבודה. אני מציע, באתם כבר עד אוסטרליה – אל תפחדו לצאת מאזורי הנוחות שלכם. התנתקות ממה שאתם מכירים זה חלק מההתפתחות שעוברים. ואם תבואו בגישה האלופה שלכם עם חיוך ענק על הפנים – לא תהיה לכם בעיה למצוא עבודה בשום מקום, אם באמת תרצו בכך.

ההתפתחות האישית

ובסוף, כשמצאתם עבודה, במיוחד במשהו שמעולם לא עבדתם פה בעבר, פתאום נפתחים עולמות חדשים. מגלים מה זה לעבוד כזר גמור. לא משנה מה עשיתם בעבר, הגעתם למדינה אחרת ואתם מתחילים מאפס. האגו לא קיים. ונכון, זה לפעמים מפחיד, אבל כשאשכרה מצליחים להסתדר, וגם להינות בטירוף על הדרך – משהו קורה. משהו בכם משתנה. זה לא תמיד קל, אבל פתאום אתם מגלים שאין גבולות בחיים לכל מה שלא תרצו להשיג. אתם מתפתחים, מתבגרים, מחושלים לעולם ועם חיוך ענק על הפנים.

אוסטרליה עצמה

מעבר להתפתחות המדהימה, אתם גם בטח רוצים לדעת מה עוד אפשר לעשות באוסטרליה.

אז החל מטיסות נופים משוגעות, בין פארקים לאומיים ייחודים עם המון בעלי חיים מכל הסוגים (לא לשכוח להיזהר!), עד לרצועות הים המטריפות ששם ניתן לגלוש, לצלול, לשנרקל וסתם להסתלבט בשמש הנעימה - באוסטרליה אפשר לעשות כל מה שתרצו. נסיעות רואד טריפ אינסופיות, קאמפינג מתחת לכיפת שמיים, והמון המון חופש!

הכסף באוסטרליה

כמה קל לחיות באוסטרליה בזמן שעובדים! כל עוד אתם במשרה של 4/5 משמרות בשבוע, אפשר לחסוך סכומים יפים ובטח שלהתנהל בנוחות. באוסטרליה כל שבוע/שבועיים מקבלים משכורת, וכך ניתן לקנות אוטו, לשכור דירה, גלשנים, מצלמות, מה לא... אוסטרליה אמנם יקרה, אבל רק עד שמוצאים עבודה טובה.

 

אז למה אתם מחכים?!

כל מה שנשאר לכם זה להוציא ויזת עבודה וחופשה, לחגור את החגורה ולא לפחד. לצאת לדרך. היא ארוכה, מפותלת, אבל גם מובילה לפסגה, ועוד איזו פסגה!

Image by Mike Swigunski

אנשים מעוררי השראה. (קרדיט: Unsplash)

Australia.jpg

הדרכים באוסטרליה. (קרדיט: WiX)

העבודה באוסטרליה. (קרדיט: Unsplash)

Image by Brandon Compagne

גלישה באוסטרליה. (קרדיט: Unsplash)

Image by Sebastian Gómez