מה כדאי להכין לקראת המסע באוסטרליה

אז קיבלתם תשובה חיובית לויזת עבודה וטיול, אתם מתרגשים בטירוף ובא לכם לדעת מה צריך לעשות לפני הנסיעה? איך מתכוננים?🤔

מראש אני אגיד, אין צורך בהכנה נרחבת שקשורה להתנהלות באוסטרליה עצמה, כמו פתיחת חשבון בנק אוסטרלי או טלפון כבר בארץ. הרשימה הבאה היא מה כדאי לעשות לפני הנחיתה באוסטרליה 😄😄

👈אז אספתי לכם 5 דברים משמעותיים שאני מאד ממליץ לעשות😄

לחסוך לחסוך לחסוך – זו אולי ההכנה הכי חשובה. סעו עם כמה שיותר כסף! אז נכון שאתם נוסעים לעבוד, אבל צריך להבין שלרוב האנשים קורים מצבים שהם לא מרוויחים באותו הקצב שהם מבזבזים. ואז למה פונים? לכסף מהארץ. הכסף בחשבון הישראלי זה רשת הביטחון שלכם. מניסיוני האישי, למרות שעבדתי רוב התקופה שלי באוסטרליה, עדיין היו מצבים בהם הגעתי ל"0" דולר. ואז אין ברירה.

ביטוח נסיעות – אז כחלק מהתנאים של ויזת עבודה באוסטרליה, אנחנו צריכים להגיע עם ביטוח חיצוני, כלומר מקומות העבודה לא מבטחים אותנו כמו בארץ. לכן, קריטי לעשות ביטוח עם חברה שמאפשרת לבטח לשנה עם אופציה להארכה וגם מקיף, שיידע לתת לכם מענה במקרה ונפצעתם. אם אתם לא בטוחים שאתם טסים לשנה, אז לבדוק טוב שיש את האופציה להאריך לזה. תעשו מחקר ותבדקו לגבי מה מתאים לכם. באופן אישי, אני השתמשתי בביטוח מגדל דרך ההנחה של "חבר", שנתנו לי להאריך.

ביטוח לאומי – מה לעשות, גם כשאנחנו בחו"ל אנחנו עדיין תושבי ישראל ולכן על כל חודש שאנחנו לא עובדים בארץ, צריך לשלם. כדי להוריד את זה מהראש, אפשר לתאם איתם ולעשות הסדר תשלום קבע חודשי על הזמן שאתם לא בארץ. זה מקובל ונפוץ.

הקפאת חשבון סלולר – באוסטרליה אתם הולכים להוציא סים מקומי, לכן חבל לשלם על סים ישראלי באותו זמן. גם אם זה 40-50 ₪, זה מצטבר וחבל. היום אפשר להקפיא את החשבון ל3 חודשים ולחדש כל פעם שהם נגמרים, דרך איש קשר בארץ. עשיתי את זה בחברת "פלאפון". התקשרתי להקפיא ממש בנסיעה לשדה תעופה, וכל 3 חודשים מישהו מהארץ התקשר וחידש את ההקפאה. קל, פשוט וחוסך כסף!

טיפ בונוס: נסו לצבור ניסיון בתחום שאתם רוצים לעבוד באוסטרליה – ממש לא חובה, ואפשר לקבל אחלה ניסיון גם באוסטרליה, אך אם בכל זאת אתם רוצים לעבוד בחוות לדוגמא אבל אתם חוששים שאין לכם קשר לזה, שווה לבדוק אופציה היכן תוכלו לעבוד בחקלאות בארץ, רישיונות לכלים כמו מלגזות וטרקטורים (לא תופסים באוסטרליה, אך רק לשם הניסיון!), לעבוד ברפת או משהו בסגנון. זה עשוי להוריד קצת את הלחץ אם תעבדו בתחום באוסטרליה עצמה :)

עד כאן חברים❗️😄
👈שוב, מבין שיש לחצים גדולים לפני הנסיעה, צריך להבין שהמסע מתחיל באמת רק שם. אין צורך להסתדר על עבודה נורמלית עוד מהארץ (מאד קשה ולא סביר בלי קשרים), להכין אלף טפסים או להתחיל להתעסק עם חשבונות פנסיה עוד לפני שפתחתם חשבון בנק באוסטרליה עצמה.

🎈אחרי שחסכתם וביטחתם את עצמכם – ארזו את המזוודה / המוצ'ילה וצפו ללא נודע
יש לי הרגשה שלא תתאכזבו😎

🎈בנימה זו, בהצלחה רבה לכל המגישים! המתינו בסבלנות, תשובות יגיעו. 

בהצלחה ובאהבה רבה!!!
טל :)

מסתבכים בהוצאת הויזה?

רוצים טיפים נוספים, ייעוץ או סתם מילה טובה?

לכל שאלה, מוזמנים לפנות באהבה! 🧡

לייעוץ והכוונה(בוואטסאפ) : 052-339-0663

  • Facebook

©2021 by Tal Gilad
!אוסטרליה עבודה למטייל - קהילת העובדים-מטיילים באוסטרליה
.אין להעתיק, לשכפל או להשתמש במידע הנ"ל ללא אישור בכתב