Max Cliff Photo.jpg

ויזת עבודה וחופשה -
מה כדאי להכין לקראת המסע באוסטרליה / ניו זילנד

אז קיבלתם תשובה חיובית לויזת עבודה וחופשה, אתם מתרגשים בטירוף ובא לכם לדעת מה צריך לעשות לפני הנסיעה? איך מתכוננים?🤔
 

מזל טוב! קיבלתם.ן ויזת עבודה וחופשה! מרגע קבלת הויזה, יש לכם.ן שנה שלמה לטוס, ומרגע הנחיתה - שנה נוספת :) לפני שעולים על הטיסה, כמה דברים חשובים שחשוב להכין מראש.

 

קורונה COVID-19:

אוסטרליה פתחה את גבולותיה למבקרים מחוסנים, ויש כמה דרישות שעליכם.ן להראות בכניסה למדינה:

1. מכתב האישור לויזה - המסמך שקיבלתם.ן באימייל מההגירה (Immi Grant Notification). פשוט להדפיס ולהציג אותו בהגעה לאוסטרליה.

2. תעודת מתחסן(תעודת קורונה) - עליכם.ן להפיק את התעודה באנגלית ולהציג אותה בכניסה לאוסטרליה, דרך הקישור הבא: (צריך 2 חיסונים לפחות)

https://corona.health.gov.il/green-pass/

3. הצהרת נוסע לאוסטרליה - עליך למלא הצהרת נוסע שנקראת Digitar Passenger Declaration (או בקיצור DPD) מקסימום שבוע לפני הטיסה. את ההצהרה ניתן למלא אונליין דרך הקישור הבא(יש להירשם לאתר):

https://dpd.homeaffairs.gov.au/

4. בדיקת אנטיגן שלילית - עליכם.ן לבצע בדיקת אנטיגן מקסימום 24 שעות לפני הטיסה שתוצאתה שלילית, או בדיקת PCR עד 72 שעות לפני הטיסה.

 

מעבר להנחיות הכניסה בעקבות הנגיף Covid-19, קבלו כמה טיפים להכין לקראת המסע עם ויזת עבודה וחופשה:
 

לחסוך לחסוך לחסוך

זו אולי ההכנה הכי חשובה. סעו עם כמה שיותר כסף! אז נכון שאתם נוסעים לעבוד, אבל צריך להבין שלרוב האנשים קורים מצבים שהם לא מרוויחים באותו הקצב שהם מבזבזים. ואז למה פונים? לכסף מהארץ. הכסף בחשבון הישראלי זה רשת הביטחון שלכם. מניסיוני האישי, למרות שעבדתי רוב התקופה שלי שם, עדיין היו מצבים בהם הגעתי ל"0" דולר בבנק המקומי. ואז אין ברירה.

ביטוח נסיעות

אז כחלק מהתנאים של ויזת עבודה וחופשה, אנחנו צריכים להגיע עם ביטוח נסיעות, כלומר מקומות העבודה לא מבטחים אותנו כמו בארץ. לכן, קריטי לעשות ביטוח עם חברה שמאפשרת לבטח לשנה עם אופציה להארכה וגם מקיף, שיידע לתת לכם מענה במקרה ונפצעתם. אם אתם לא בטוחים אם אתם טסים לשנה שלמה, אז לבדוק טוב שיש את האופציה להאריך לתקופה כזו. עשו מחקר מעמיק ותבדקו מה מתאים לכם. באופן אישי, אני השתמשתי בביטוח "מגדל" דרך ההנחה של "חבר", שנתנו לי להאריך לכל התקופה.

ביטוח לאומי

מה לעשות, גם כשאנחנו בחו"ל אנחנו עדיין תושבי ישראל ולכן על כל חודש שאנחנו לא עובדים בארץ, צריך לשלם. כדי להוריד את זה מהראש, אפשר לתאם איתם ולעשות הסדר תשלום קבע חודשי על הזמן שאתם לא בארץ. זה מקובל ונפוץ.

הקפאת חשבון סלולר

כשתנחתו אתם הולכים להוציא סים מקומי, לכן חבל לשלם על סים ישראלי באותו זמן. גם אם זה 40-50 ₪, זה מצטבר וחבל. היום אפשר להקפיא את החשבון ל3 חודשים ולחדש כל פעם שהם נגמרים, דרך איש קשר בארץ. עשיתי את זה בחברת "פלאפון". התקשרתי להקפיא ממש בנסיעה לשדה תעופה, וכל 3 חודשים מישהו מהארץ התקשר וחידש את ההקפאה. קל, פשוט וחוסך כסף! אם לא ניתן להקפיא, אפשר גם לבקש את חבילת הגלישה הזולה ביותר, לשלם כמה שקלים בחודש ובכך לשמור על הסים הישראלי שלכם.

טיפ בונוס

נסו לצבור ניסיון בתחום שאתם רוצים לעבוד בו – ממש לא חובה, ואפשר לקבל אחלה ניסיון גם באוסטרליה וניו זילנד, אך אם בכל זאת אתם רוצים לעבוד בחוות לדוגמא אבל אתם חוששים שאין לכם קשר לזה, שווה לבדוק אופציה היכן תוכלו לעבוד בחקלאות בארץ, רישיונות לכלים כמו מלגזות וטרקטורים (לא תופסים שם, אך רק לשם הניסיון!), לעבוד ברפת או משהו בסגנון. זה עשוי להוריד קצת את הלחץ אם תעבדו בתחום ביבשת עצמה :)
 

עד כאן חברים❗️😄


שוב, מבין שיש לחצים גדולים לפני הנסיעה, צריך להבין שהמסע מתחיל באמת רק שם. אין צורך להסתדר על עבודה נורמלית עוד מהארץ (מאד קשה ולא סביר בלי קשרים), להכין אלף טפסים או להתחיל להתעסק עם חשבונות פנסיה עוד לפני שפתחתם חשבון בנק מקומי.

אחרי שחסכתם וביטחתם את עצמכם – ארזו את המזוודה / המוצ'ילה וצפו ללא נודע
יש לי הרגשה שלא תתאכזבו😎

 

בהצלחה ובאהבה רבה!!!
טל :)

Donation Jar

חשוב לחסוך. (קרדיט: WiX)

Image by Nils Nedel

לא לשכוח ביטוח נסיעות. (קרדיט: unsplash)