trans tasman.jpg

הבועה הטרנס-טזמנית בין אוסטרליה לניו זילנד

אז... מה זה אומר בכלל???🤔

 

👈בגדול - ניתן לנסוע ולעבור בין אוסטרליה לניו זילנד והפוך, ללא בידוד, גם עבור אלו בעלי ויזות זמניות, החל מה-19 באפריל הקרוב. כל זה בתנאי ששהו באוסטרליה/ניו זילנד לפחות 14 יום לפני המעבר עצמו, וכמובן לא היו בקרבת חולים מאומתים או סובלים מתסמינים של נגיף הקורונה.

👈טרם נפתחו הגבולות למדינות אלו מכל שאר המקומות, אבל זה בהחלט סימן חיובי להמשך!!!😄😀

 

👈אחרי חודשים של משא ומתן בין המדינות, בהן היה ניתן להגיע לאוסטרליה מניו זילנד ולא הפוך, הוכרזה ה"בועה הטרנס-טזמנית" המפורסמת. ענף התיירות צמא למבקרים, והחקלאים רעבים לכוח עבודה, ולכן זו בשורה סופר משמחת עבורם.

זו גם הודעה משמחת עבור אלו שנמצאים באוסטרליה וניו זילנד וישמחו לעבור למדינה השכנה, כדי קצת לגוון 😄

 

👈בכתבה הבאה אפרט על איך ומתי מבצעים את המעבר בין המדינות, כולל כל השלבים :) תהנו!

 

 

אני באוסטרליה כרגע, ורוצה לעבור לניו זילנד. מה עליי לעשות?

👈שלב ראשון - להוציא ויזה!

אמנם השערים פתוחים, אבל עדיין צריך לוודא שיש ברשותך את האשרה המתאימה. אם יש לכם כבר ויזה פעילה, יופי! :) אם לא, כדי להיכנס לניו זילנד, עליכם לבקש ויזת NzeTA. אשרה פשוטה בעלות של כמה דולרים, דרך הקישור הבא -

 

https://www.nzeta.immigration.govt.nz/

🧡לא ניתן להגיש בקשה לויזת עבודה וחופשה כרגע עם דרכון ישראלי. ניתן לבקש רק עם דרכונים "מובחרים" כמו - גרמני, בריטי, איטלקי, צרפתי, קנדי, אמריקאי. (אפילו לא פורטוגלי או ספרדי).

 

👈שלב שני - מילוי הצהרת נסיעה (Travel Declaration)

המסמך הסופי כרגע בתהליך, ויעלה באופן רשמי החל מה14 באפריל, בסמוך לפתיחת הבועה. בהצהרה תתבקשו למלא פרטים אישיים ותוכניות טיול ונסיעה.

 

👈שלב שלישי - הגעה לשדה תעופה בניו זילנד

הגעת!!! איזה יופי :) אבל רגע, לא כל כך מהר...

בהגעה לשדה תעופה בניו זילנד תעברו בדיקות כאלה ואחרות, כמו בדיקות חום לדוגמא. תיאלצו לשים מסיכה ולמלא גם הצהרה רפואית במקום. תהיו מוכנים להישאל הרבה שאלות, היאזרו בסבלנות! אתם רגל וחצי בפנים :)

 

👈שלב רביעי - כניסה לניו זילנד

זהו!!! סוף סוף אפשר להריח את הבוש הניו זילנדי ואתם כבר בטח חולמים על וואנקה וקווינסטאון. שימו לב שעליכם להכיר את תנאי ההתנהגות של הניו זילנדים אל מול הקורונה. בגדול זה ממש בקטנה, אבל יש חובת עטיית מסיכה בתחבורה ציבורית וטיסות, למשל. לפרטים המלאים:

https://covid19.govt.nz/travel-and-the-border/quarantine-free-travel/quarantine-free-travel-with-australia/travel-from-australia-to-new-zealand-quarantine-free-travel/after-you-arrive-australia-to-nz/

 

 

אני בניו זילנד כרגע, ורוצה לעבור לאוסטרליה. מה עליי לעשות?

👈שלב ראשון - להוציא ויזה!

אמנם השערים פתוחים, אבל עדיין צריך לוודא שיש ברשותך את האשרה המתאימה. אם יש לכם כבר ויזה פעילה, יופי! אם לא, עליכם להוציא ויזה כדי להגיע לאוסטרליה. מניו זילנד ניתן להוציא את מגוון הויזות השונות, ועליכם לבחור מה שנכון עבורכם. ניתן להגיש בקשה לויזת עבודה וחופשה, ויזת תייר, סטודנט, פרטנר וכו' וכו'. למדריך להוצאת ויזת עבודה וחופשה לאוסטרליה - https://www.working-holiday.co.il/do-it-yourself

 

👈שלב שני - מילוי הצהרת נסיעה (Travel Declaration)

על מנת להיכנס לאוסטרליה, מעבר לויזה, עליכם להגיש הצהרת נסיעה לפחות עד 72 שעות ממועד הטיסה. הטופס מאד פשוט, ועליכם להיות מוכנים עם:

 • פרטי דרכון

 • פרטי הטיסה והיעד

 • פרטים לגבי הטיול ביעד

 • פרטי התקשרות

 

כדי להגיש הצהרת נסיעה, עליכם להיכנס לקישור הבא:

https://www.health.aero/au/

 

עליכם להירשם באתר, ולענות על השאלות שמופיעות שם. ההצהרה היא חינמית.

🧡שימו לב למלא הכל כמו שצריך ולתת לזה זמן וסבלנות, מרגע השליחה לא ניתן לתקן. אם עשיתם טעות, עליכם למחוק את ההצהרה הקודמת ולהגיש חדשה.

לאחר שמילאתם את הטופס, תקבלו למייל תשובה שאותה יש להדפיס ולהציג ביום הטיסה. התשובה שקיבלתם יכולה להגיע ב3 צבעים:

 • ירוק - אין צורך בבידוד (הכל סבבה)

 • כחול - יכולים להגיע לאוסטרליה, אבל צריכים בידוד

 • אדום - נתון להחלטת שדה התעופה (תכל'ס, זה רק אם הצהרתם שהייתם ליד חולה מאומת / אתם חולים בעצמכם / יש לכם סימפטומים לנגיף הקורונה).

לא לשכוח להדפיס את הטופס!😄

 

👈שלב שלישי - הגעה לשדה תעופה באוסטרליה

אם קיבלתם טופס ירוק ואין לכם צורך בבידוד, תעלו על טיסה "ירוקה" לאוסטרליה, ובהגעה לשדה תעופה פשוט יכווינו אתכם על פי הנהלים. תיתבקשו לעטות מסיכה, וככל הנראה תיאלצו לעבור כמה שאלות. לא נורא, קצת סבלנות :)

👈שלב רביעי - כניסה לאוסטרליה

זהו!!! סוף סוף אפשר להריח את עדרי הקנגורו ולחפש את החוף הקרוב. שימו לב שעליכם להכיר את תנאי ההתנהגות של האוסטרלים אל מול הקורונה. זה ממש משתנה בהתאם לכל סטייט, ולכן יש לבדוק באופן פרטני:

 

 

כמה נקודות חשובות שעליכם לדעת:

 1. להישאר מעודכנים - המצב כידוע מאד שביר ונזיל, ודברים יכולים להשתנות מהרגע להרגע. חשוב מאד להסתכל על העדכונים האחרונים. משתדל תמיד לעדכן כאן, בפורטל העובדים-מטיילים באוסטרליה, או בקבוצת הפייסבוק. ניתן גם להתעדכן באתר הרשמי לנהלי הקורונה בניו זילנד - https://covid19.govt.nz.
   

 2. מה קורה אם הבועה נכנסת להפסקה במהלך טיסה בין המדינות?
  כאמור, המצב נזיל מאד ולכן זה בהחלט אפשרי. במצב כזה, המדינה ה"מקבלת" תחליט פרטנית מה לעשות עם המגיעים. המגיעים עשויים להתבקש להיכנס לבידוד, והבידוד עלול לעלות גם כסף. לכן - ביטוח נסיעות חשוב מאד בנושא, שיוכל גם לבטח אתכם במידה ותיאלצו לשלם סכום כזה או אחר על בידוד רנדומלי.
   

 3. האם למדינות ה"מקבלות" יש אחריות על הטיול שלי?
  התשובה היא לא. אלו שבוחרים לטוס, סבבה! אבל קחו בחשבון שכל חולה מאומת יכול לשנות את המצב והבועה תיפסק זמנית. חשוב להיות מוכנים לכל מצב, ועד שלא הגעתם ליעד, הכל יכול לקרות.

 

עד כאן חברים!!!

טיסה מהנה ושמרו על עצמכם טוב טוב!

מי בא לפגוש אותי בניו זילנד??? 😄🧡

טל