OZ.jpg

מדריך להגשת ויזה לשנה שנייה

עשיתם את כל הימים הדרושים ונשאר לכם רק להגיש?

לא סגורים אילו מסמכים צריך בשביל הבקשה?

 

כל תהליך הגשת הבקשה יפורט כאן 😄😄

 

*** קודם כל אציין - אל תחכו לדקה האחרונה להגשת הויזה. ממליץ לכם להגיש את הבקשה לפחות שבוע וחצי לפני סוף הויזה הראשונה שלכם, תנו זמן למילוי הפרטים ולהשגת כל המסמכים😃

 

👈האם אני זכאי לשנה שנייה באוסטרליה?

עליכם לוודא את שהעבודה שעשיתם תופסת מבחינת מיקוד ותחום, ושעבדתם לפחות 3 חודשים בעבודה זו. כדי לדעת יותר, אני מזמין אתכם לקרוא את המדריכים שלי לשנה שנייה / שלישית באתר של אוסטרליה עבודה למטייל😁👇

https://www.mar-australia.co.il/blank-7

 

👈אז איזה מסמכים צריך להגשת הבקשה?

אתם צריכים לוודא שיש לכם:

1. כל תלושי המשכורת מהעבודה/עבודות שעשיתם.

2. צילום דרכון בתוקף של חצי שנה לפחות.

3. צילום תמונת פספורט.

4. תעודת שחרור / פטור מהצבא - עותק מתורגם ועותק מקורי (כמו לשנה הראשונה)

5. מסמכי בנק - שני דברים:

א) מסמך עובר ושב או כל מסמך שמראה שהכסף מאותן המשכורת נכנס לכם פיזית לחשבון.

ב) מסמך נוסף שמציג שיש לכם לפחות כ-7000$ (או 18,000 ש"ח) בחשבון בנק שעל שמכם. יכול להיות גם בנק ישראלי או בנק אוסטרלי, העיקר שייראו שזה עם השם שלכם ומספר החשבון.

6. אופציונאלי(עוזר, אבל לא חובה) - מסמך חתום מהמעסיק שמצהיר שעבדתם אצלו בתפקיד כזה כזה ובמשך ככה וככה זמן בצורה תקינה כחלק מ88 היום הדרושים.

 

👈אילו פרטים צריך שיהיו לי?

אתם צריכים לדעת את הפרטים הבאים(לגבי כל עבודה שעבדתם בה לצורך ספירת הימים לשנה שנייה):

1. פרטי מעסיק - שם מלא, אימייל, מספר טלפון ותפקיד

2. כמות השעות המדוייק שעבדתם.

3. פרטי העבודה - ABN, שם, כתובת מלאה כולל מיקוד.

4. מספר הויזה של השנה הראשונה - Visa grant number, נמצא במסמך שקיבלתם כשאישרו לכם את השנה הראשונה.

 

👈אוקיי, וידאתי שיש לי את כל הפרטים והמסמכים. מה עכשיו?

🔥שלב ראשון:

זוכרים את הImmiAccount הנפלא מהשנה הראשונה? יופי :) כי אנחנו חוזרים אליו!

מתחברים לחשבון שלכם, לוחצים על New Application, ואז Working Holiday על פי מספר הויזה הראשונה (462 / 417).

לאחר מכן, להכין כוס קפה, לנשום עמוק ולמלא את השאלון. בעמוד הראשון שואלים אתכם איזה ויזה אתם רוצים להגיש - שנה ראשונה, שנייה או שלישית. לסמן על פי מה שאתם צריכים. חוץ מזה - לשים לב לכל פרט ופרט ולקרוא כל שאלה 10 פעם. אל תיפלו על שטויות בבקשה :)

🔥שלב שני:

צירוף המסמכים! סיימתם את כל השאלון, עברתם על הכל, מבסוטים על מה שיש. עכשיו הגעתם לדף ובו נשאר לצרף את כל המסמכים שהכנתם! גם כאן, לשים לב טוב מה מצרפים. אין צורך במסמכים נוספים מעבר למה שרשמתי למעלה, אבל לא לוותר עליהם! - זה יחסוך לכם זמן המתנה.

🔥שלב שלישי:

שליחת התיק! מילאתם את כל הפרטים, צירפתם את כל המסמכים - עכשיו עליכם לשלם את האגרה בעלות של 485$ אוסטרלי (כ-1,200 ש"ח) ולהמתין. כמה זמן? משתנה... בין חודש לחודשיים בערך.

זהו! אם עשיתם הכל נכון, וסיפקתם את מה שצריך - אין סיבה לקבל סירוב! :)

 

🔥נקודות חשובות:

❤️אם אתם מגישים בסוף הויזה של השנה הראשונה, והויזה הקודמת תפוג, אתם תקבלו ויזת "גשר" שתאפשר לכם להישאר חוקיים ולעבוד באוסטרליה עד שתקבלו תשובה לויזה החדשה. אבל זה רק אם הגשתם את הבקשה לפני שנגמרה הויזה, לא אחריי. אל תחכו לדקה האחרונה.

❤️לשים לב אחרי השליחה לבדוק כל כמה ימים את הImmiAccount ולראות אם הם דורשים מסמכים נוספים או בדיקות רפואיות / ביומטריות. אם לא תבדקו באופן תכוף, ויבקשו ממכם מסמך או משהו אחר בלי שתספקו להם, הבקשה שלכם יכולה להתעכב המון זמן או להידחות. שימו לב לבדוק!

❤️כל עוד סימנתם שהייתם במדינות עולם שלישי מעל 3 חודשים ב5 שנים האחרונות, אתם תקבלו זימון לבדיקות רפואיות באופן אוטומטי. כן, שוב. אין מנוס מלבצע אותן, וכמה שיותר מהר.

❤️מתי להגיש את הבקשה? אם אתם רוצים את השנה השנייה ברצף אחרי השנה הראשונה - תגישו תוך כדי השנה הראשונה. רוצים לחזור לאוסטרליה בהזדמנות אחרת? תשמרו את כל המסמכים והפרטים ותגישו את הויזה רק מתי שאתם רוצים לחזור לאוסטרליה שוב. אתם יכולים להגיש עד גיל 30 כולל.

 

בהמון המון אהבה חברים יקרים!

בהצלחה רבה😄😄

טל❤️