Image by Marten Bjork

איך מוצאים עבודה בניו זילנד?

השגתם את הויזה, קניתם כרטיס הלוך בלבד והגעתם למדינה היפה בעולם!

חברים האתגר הגדול מתחיל עכשיו!😎💪

 

לא פשוט למצוא עבודה בניו זילנד, והציפיות צריכות להיות בהתאם. ובכל זאת, קבלו כמה טיפים להתארגן על עבודה חוקית ומסודרת.

אתרים למציאת עבודה

בניו זילנד היא מדינה תיירות וגם מדינה חקלאית. יש לא מעט עבודה בתחום, ודרך מעולה למצוא עבודות היא להגיש בקשה דרך אחד מהאתרים האלו. תוכלו למצוא שם עבודות בתחום החקלאות (קטיף, אריזה, עבודה עם בע"ח וכו'), בנייה, פקידות, תיירות, אירוח ועוד! האתרים מתרעננים כל הזמן.

פרסמו את עצמכם

פייסבוק - JOBS היא פלטפורמה נהדרת למציאת עבודה. במקום לחפש מודעות עבודה, פרסמו אתם את עצמכם. נסחו את הפירסום בצורה מסודרת, ציינו את יכולתכם והיסטוריית עבודה(מומלץ מאד לציין את העובדה ששירתם בצבא/שירות לאומי!!). יכולים לבחור אזור מסוים, קטגוריה (חווה, אירוח, וכו׳), ורמת שכר.

אגב גם פירסום עצמי בדפי הפייסבוק השונים של כל אזור תופס מצוין! פשוט להצטרף לקבוצות פייסבוק של העיר/עיירה שבה אתם נמצאים, ולכתוב פוסט.

 

ללכת פיזית ממקום למקום

אחת הדרכים המומלצות ביותר היא למצוא מקום שאתם אוהבים, להסתדר על מגורים ופשוט להסתובב בעיירה / עיר. לעבור בין המסעדות, בתי הקפה, החנויות, ולשאול. דרך מצוינת למצוא עבודה! עם מספיק נחישות תוכלו למצוא עבודה ככה, בקלות! למעסיקים קל יותר להעסיק אתכם אם הם רואים אתכם פנים מול פנים, וזה בהחלט עדיף מלהגיש בקשה דרך האינטרנט.

השקיעו בקורות החיים

הרבה פעמים, הרושם הראשוני של המעסיק יהיה מקריאת קורות החיים שלכם. נסחו אותן בצורה מסודרת ואנגלית קריאה, הקפידו על הפרדה בין משפטים ושיהיה מובן!! פשוט מאד. זה מראה על רצינות ויושר.

✳מאד לא רצוי לשקר, יעלו עליכם. אבל גם אין בעיה מעט "לנפח". זה המשחק וזה חלק מהעניין. 

למדריך המלא לכתיבת קורות חיים ופורמט לדוגמא לחצו כאן

 

ניסיון = זהב

מצאתם עבודה לא כל כך משתלמת ונוצצת? תבדקו טוב טוב מה עושים ומה ניתן להרוויח מזה. כסף זה לא הכל, וניסיון (בכל תחום) שווה יותר כסף לאחר מכן. לא לפסול ולברור, בטח לא בהתחלה. עם הזמן העבודות והשכר ישתפרו, אבל ניסיון בניו זילנד שווה המון.

✳אגב, אפשר להגיע להמון עבודות בלי ניסיון בכלל, גם בחוות, אבל מספיק שעבדתם בתחום אחר, התנהלתם באנגלית אל מול אנשים וקיבלתם המלצה ממעסיק ניו זילנדי, שיחקתם אותה.

התחברו אל חברות השמה

ברחבי המדינה ישנן כמה חברות שתפקידן פשוט למצוא לכם עבודה. הן עובדות כמתווכות בין המעסיק לעובדים, ויספקו לכם את כל מה שתצטרכו עבור אותה העבודה. הן עשויות לעזור לחבר אתכם לעבודות בבנייה, פקידות, עבודה במלונות, אירוח, וכו'. שימו לב שאתם מקבלים המלצות על אותה חברה, ושהביקורות הן חיוביות.

חברות מומלצות ברחבי המדינה הן:

הירשמו לקורסים מקצועיים

בניו זילנד תוכלו לעשות רישיונות ולעבור קורסים בתחומים שונים, גם עם ויזת עבודה וחופשה. בין אם זה רישיון מלגזה, קורס ניהול תנועה או לימוד תיירות והדרכה - עצם זה שעברתם קורס ניו זילנדי באנגלית נראה יותר טוב ברזומה שלכם. מה גם שבמקצועות מסוימים מחייבים אתכם להוציא רישיון כלשהו. מי שיעבוד כמלגזאי לדוגמא, ירוויח המון כסף. שווה ביותר.

 

לא לפחד 

הטיפ האחרון ואולי הכי חשוב! 😁 חברים, אל תפחדו לאתגר את עצמכם, לצאת מגבולות בתי החב"ד, אוקלנד וכרייסצ'רץ' ולגלות את ניו זילנד במלואה. עם ויזת עבודה וחופשה תוכלו למצוא עבודה בכל מקום בניו זילנד, והמון. בכל אזור. שלא יעבדו עליכם. השכר מתגמל, המחייה היא זולה יותר והחוויה משוגעת!

אל תפחדו לעבוד בתחומים שלא עסקתם בהם מעולם, עם אנשים ממדינה שלא הכרתם, ובדרכים שאין לכם מושג לאן הן מובילות.

באחריות - אתם תצאו מזה הכי גדולים שיש.

 

באהבה, ובהצלחה רבה!!!

טל :)

Image by Mick Haupt
Female Barista

עבודה בבית קפה. (קרדיט: Wix)

קטיף תותים. (קרדיט: Unsplash)