271045001_1031590247420372_81668858386125283_n.jpg

מטיילים מספרים - נמרוד ואביגיל
לעבוד ולטייל בזוג

נמרוד משולם(ראש העין) ואביגיל מאירסון(מודיעין) הכירו בקמבודיה בטיול אחרי צבא. אחרי הטיול הם שכרו דירה יחד בפתח תקווה (עיר האורות לדבריהם), ונסעו להמשיך לחקור ולטייל פה ושם באירופה, הודו, סין ואפריקה. לאוסטרליה הם הגיעו בינואר 2020, קצת לפני התפרצות מגיפה עולמית. שניהם ללא תואר אקדמי, ממשיכים לחקור את העולם ובעיקר את עצמם. מטיילים מספרים, הפעם בזוג - עם נמרוד ואביגיל.

אז למה החלטתם לטוס לאוסטרליה?

"חיפשנו הרפתקה! כבר ידענו מה זה להיות תיירים או תרמילאים במדינה זרה, ורצינו לחוות איך זה לגור ולחיות במדינה אחרת. היו לנו כמה חברים שכבר הגיעו ליבשת והמליצו על זה, אז החלטנו ללכת על זה עם כרטיס לכיוון אחד. אביגיל עוד חשבה שנחזור לארץ תוך חצי שנה-שנה, אבל התאהבנו במקום, באנשים, בנינוחות של החיים פה. בסוף, גם הקורונה שיחקה תפקיד, ומפה לשם אנחנו כבר על ויזה שנה שלישית, מטיילים בקמפרוואן שלנו ועובדים בחקלאות ברחבי המדינה."

מה הייתה העבודה הראשונה שלכם באוסטרליה כזוג?

"עבדנו בחווה משפחתית קטנה. אביגיל ארזה תירס ונמרוד קטף כרוביות עם מצ'טה. לא העבודה הכי מזהירה, אבל צריך להתחיל איפשהו. בסוף אפילו ממש נהננו מהחוויה. מאז אנחנו עדיין עובדים בעבודות חקלאיות, אבל בעבודות הרבה יותר טובות מזו מכל הבחינות (תפעול מכונות בקטיף שקדים, מנפטת כותנה, אחסון חיטה ושעורה ועוד.)"

 

איך זה לטייל ולעבוד בזוג? אתם אוהבים לעבוד ביחד או מעדיפים שלא?

"זה נוח לעבוד באותה עבודה, ולרוב אנחנו לא מוצבים באותן עמדות או תפקידים ומתראים רק בסוף היום. מבחינתנו זה עובד מעולה כי ככה יש קצת ספייס במהלך היום, אבל ההתניידות לעבודה היא נוחה, וגם יש לנו את אותו מעגל חברים מהמקום. מבחינת טיול, אנחנו די רגילים לטייל יחד ולהיות 24/7 כי ככה הקשר בינינו התחיל, בטיול אחרי צבא במזרח. אבל בכל מקרה, אנחנו מוצאים את האיזון ולומדים איך לתת אחד לשניה גם זמן לבד, אפילו בחלל קטן כמו ואן."

אתם מרגישים שהחוויה חיובית למערכת יחסים? 

"כל מקרה לגופו. זה מאוד תלוי בזוג ובמערכת היחסים, אבל נגיד את זה - זו בהחלט הזדמנות טובה לבחון כמה אתם יכולים לבלות יחד. ובכלל - בכל קשר, גם לא זוגי, יש חיכוכים שצריך ללמוד איך מתגברים עליהם ולומדים מהם תוך כדי תנועה."

באילו עבודות נוספות עבדתם? יש עבודה שאהבתם במיוחד?

"בהתחלה עבדנו בעבודות די פשוטות, לא המון שעות (סביב ה-40 שעות שבועיות) ובשכר מינימום, כמו בתי אריזה, שתילה, קטיף וכדומה. בהמשך, אחרי שצברנו ניסיון והכרנו אנשים בדרך, התגלגלו אלינו הזדמנויות לעבודות שוות יותר. עבודות של יותר שעות בשבוע (בין 60 ל-70) ומרוויחים יותר לשעה (סביב ה-$30), כמו תפעול מכונות בקטיף שקדים, מנפטת כותנה, עבודות שונות בחברת אחסון דגנים (חיטה, שעורה וכדומה) וכן הלאה. לכל עבודה יש את היתרונות והחסרונות שלה, לכן מבחינתנו קשה להצביע על העבודה שהכי אהבנו. אנחנו בחרנו לשאוף לעבודות עם כמה שיותר שעות בשכר הכי גבוה, אבל זה בא על חשבון זמן חופשי ולפעמים זה יכול להיות מאוד אינטנסיבי."

מה העבודה שהכי פחות אהבתם? מאילו עבודות מומלץ להתרחק, לדעתכם?

"מעולם לא עבדנו בעבודות piece rate(קטיף לפי הספק). שמענו שאפשר להרוויח בהן כסף טוב, אבל מבחינתנו לא כיף לקום בבוקר בהרגשה שחייבים להספיק לעבוד כמה שיותר בשביל להרוויח את הכסף שלכם, מה גם שברובן קשה להשיג סכום טוב."

עם אילו קשיים התמודדת במסע שלכם ביחד?

"מן הסתם, לפעמים זוגות רבים. העניין הוא שפה, היינו חייבים ללכת יחד לעבודה ולהתנהל ביום יחד מבלי שיש יותר מדי אפשרות לתת מקום ומרחק. זה עוזר כשיש לכם את השפה הסודית שלכם ולהמשיך את השיחה בעברית מבלי שאף אחד מבין שזה בעצם המשך של ויכוח ;) וכמובן המרחק והגעגוע מהבית שלפעמים היו קשים.

ספרו על חוויה מיוחדת שעברתם שם באחת העבודות.

"באוסטרליה, כמו באוסטרליה, נפגשים לפעמים עם חיות שיכולות, אם ירצו, להרוג אותך. בין אם זה עכבישים ארסיים, מדוזות קטלניות או תנינים שרובצים באגמים, תמיד יש משהו שיכול לחכות לך מעבר לפינה - במיוחד באיזורים הנידחים יותר של היבשת. כשעבדנו בקטיף שקדים, עזרנו באחד הימים לפתוח ברזנט ענק ולכסות את הבונקר שבו מאחסנים את השקדים. כולנו התמקמנו לאורך הברזנט והתחלנו למשוך, ופתאום אחד העובדים זרק את הברזנט וקפץ בבהלה אחורה, כשנחש חום מזרחי הזדחל לו מתחת לברזנט - בדיוק מאיפה שהבחור עמד. למי שלא יודע, נחשים חומים מזרחיים (eastern brown snake) הם ארסיים בטירוף ונחשבים לקטלניים ביותר ביבשת, ככה שפגישה עם אחד כזה היא לא סימפטית במיוחד. אבל לבוס שלנו לא כל כך שינתה העובדה הזאת, והוא פשוט תפס את חפירה, הרג את הנחש במכה והכריז שחוזרים לעבוד."

וואו! מטורף. אז איך מוצאים עבודה באוסטרליה לזוג?

"בעיקר דרך חברים שהכרנו בדרך, תרמילאים כמונו שקישרו אותנו לעבודה הבאה שלהם או למקום שהם עבדו בו בעבר. לרוב, תרמילאים מפרגנים ועוזרים לתרמילאים אחרים, אז מומלץ פשוט להכיר אנשים. אופציה נוספת, היא דרך קבוצות בינלאומיות בפייסבוק של עבודות לתרמילאים באוסטרליה. לעקוב אחרי פוסטים של אנשים וליצור קשר. אופציה שלישית היא דרך אתר/אפליקציה בשם Seek, שהיא פלטפורמה לחיפוש עבודות ביבשת. ובכלל, ברגע שמקבלים טלפון או אימייל של מעסיק - צרו קשר ותחתרו למגע מה שנקרא. לא באגרסיביות, אבל כן באסרטיביות עם חיוך. ועוד משהו, אם אתם צריכים עבודה ויש לכם אופציה, במיוחד בהתחלה - לכו עליה, גם אם היא לא "עבודה שווה". גם כדי לצבור ניסיון ולהשתפשף וגם כי אין מה לשבת ולחכות לעבודה הטובה שתגיע."

בתכל'ס, טיפ זהב שלכם לאנשים שמגיעים בזוג :)

"כמו שאמרנו מקודם, תחתרו למגע! צרו קשר, תתחברו, תחייכו - גם בשביל החיבור והחברות וגם כי לכו תדעו לאן זה יוביל אתכם. בדרך כלל זה מוביל למקומות טובים :) וגם, להיות בצ'יל וברוגע - גם אם לא מוצאים ישר עבודה, אוסטרליה היא מקום גדול ובטוח באיזשהו מקום צריכים ממש אתכם. גם כשמטיילים, לא צריך להרגיש לחץ להגיע למקומות האלו והאלו ולטרוף את הכל - היבשת ענקית ויש מלא מה לראות".

 

לסיום, מה הייתם מייעצים לעצמכם לפני הטיסה?

"ל נ ש ו ם ! הכל בסדר. ולא לארוז יותר מדי בגדים :) אוסטרליה היא יבשת מדהימה, לא סתם המוטו הלאומי הוא no worries. אם יש לכם שאלות, מוזמנים ליצור איתנו קשר באהבה!"

ליצירת קשר בפייסבוק לחצו על התמונות >>>

271701920_473334734472346_4813875793931239834_n.jpg

התאהבו במקום. (קרדיט: אביגיל מאירסון)

271807840_1050686378847846_5598587380452519197_n.jpg

נוח לעבוד יחד. (קרדיט: אביגיל מאירסון)

272040688_358109939483711_4547372364147757818_n.jpg

יכול להיות גם אינטנסיבי. (קרדיט: אביגיל מאירסון)

מפגשים עם חיות מסוכנות. (קרדיט: אביגיל מאירסון)

271777258_711772220202908_3836498115769494312_n.jpg
avigail.jpg
Nimrod.jpg