Guy Ronen 2.jpg

"סיפור הדרך שלי" - גיא רונן

הוא בן 25, במקור מתל אביב אבל בילה זמן רב בערבה. הוא מטייל כבר 3 שנים בעולם, ומתוכם כבר שנתיים באוסטרליה. הוא אוהב לנגן ולכתוב, מת על הטבע, אוהב לטייל ולהכיר מקומות חדשים, אבל אם תשאלו אותו הוא גם יגיד שאוהב להישאר במקומות ולהכיר את הקהילות והתרבויות שמסביבו לעומק. הוא נמצא באוסטרליה כרגע, ומעבר לעבודות כאלה ואחרות הוא מנצל את הזמן בלימוד תכנות והשקעות, ומקווה ללמוד גם באוניברסיטה יום אחד. יש לו גם בלוג מרתק על מסעותיו בשם "מאובנים" בפייסבוק. "סיפור הדרך שלי" הפעם עם גיא רונן.

אז למה החלטת לטוס לאוסטרליה?

החלטתי לטוס לאוסטרליה בגלל הנוף המיוחד, החוויה והמיוחדת של לעבוד חוקית במדינה זרה ובעיקר לבחון אם אני יכול להתנהל לבד לגמרי בעולם הגדול ללא עזרה חיצונית.

מה הייתה העבודה הראשונה שלך שם?

העבודה הראשונה שלי הייתה להיות ברמן בעיירה ברום, מערב אוסטרליה. קיבלתי אותה יומיים אחרי שנחתתי ופוטרתי אחרי שבועיים. לא פשוט לעבוד בהוספיטליטי (אירוח) באוסטרליה אם אתה עדיין לא מכיר את התרבות.

באילו עבודות נוספות עבדת באוסטרליה? מה העבודה שהכי אהבת?

עבדתי כסוכן נסיעות בביירון ביי וקיירנס ועבדתי בחוות כותנה, בננות ודגנים. מאוד אהבתי את האווירה שהייתה לי בעבודה בביירון והכי נהניתי ממנה אך גם מאוד נהניתי בתקופת החווה שלי (8 חודשים) ולדעתי היא הייתה הטובה מכולן.

מה העבודה שהכי פחות אהבת? מאילו עבודות מומלץ להתרחק, לדעתך?

חוות בננות בצפון קווינסלנד. משכורת מינימום באווירה מחרידה של ״תספקו כמה שיותר מוצר, על מנת שנסיים את ההספק השבועי כמה שיותר מוקדם, על מנת שנשלם לכם כמה שפחות״. נורא. בכלל ממליץ להתרחק מכל מה שקשור לפירות ובתי אריזה.

ספר חוויה מטורפת מהעבודות באוסטרליה.

קיבלתי מאוד מהר הרבה אחריות ונהיגה בכלי טרקטור ענקיים שמעולם לא חשבתי שאני אנהג בחיי. חוויה מטורפת.

איך אפשר להרוויח כסף טוב, לדעתך?

ממליץ על ההתחלה באוסטרליה ללכת לקורס קצר לקבל הסמכה כמו נהיגה במלגזה או נסיעה על טרקטור. אמנם זאת השקעה התחלתית אך מהרגע שאתם משיגים עבודה, אתם אוטומטית מקבלים שכר גבוה יותר ואתם תחזירו את ההשקעה אחרי שבוע. ללכת אך ורק לעיירות הפנימיות של הסטייטס ולא לערים הגדולות, הכסף במקום שהמטיילים לרוב *לא* נמצאים!

איך מצאת עבודה באוסטרליה? תן 3 דרכים מומלצות להשיג עבודה

1. הדפסתי את הקורות חיים שלי והלכתי פיזית ברגל לכל מסעדה או בית עסק.

2. מצאתי עבודה בgumtree jobs בעיקר בחקלאות, יש מליוני פרסומים של חקלאים כל יום.

3. האהוב עליי - חפשו את קבוצת הפייסבוק המקומית של העיירה שאתם רוצים לעבור אליה ופרסמו שם פוסט שלכם מחפשים עבודה.

מה היית מייעץ לעצמך לפני הטיסה לאוסטרליה?

להכין קורות חיים, RSA (רישיון לעבוד במקומות המוכרים אלכוהול), קאבר לטר (Cover Letter - מכתב נלווה) ומקומות לעבור קורסים מראש לפני שמגיעים!

לישון אצל אדם ישראלי בדירה כדי להרגיש בנוח ולאט לאט להכיל את שוק התרבות בקלות, לעשות נטו מה שצריך לעבודה ולקנות רכב ולעוף לשם.

לסיום - בתכל'ס, טיפ זהב שלך לעובד.ת המתחיל.ה

או שאתם עובדים - או שאתם מטיילים, אין באמת כאן חצי חצי. תתמסרו בתקופת העבודה שלכם להכיר את הקהילה, בתי העסק והנופים ולטייל נטו כשיש לכם כסף לשלם על רכב, תקלות ובלט"מים. והכי חשוב - להנות :)

אוטו.jpg

הנוף המיוחד. (קרדיט: גיא רונן)

טרקטור.jpg

עבודה בחווה. (קרדיט: גיא רונן)

קש.jpg

חוויה מטורפת. (קרדיט: גיא רונן)