Airplane covid 19.jpg

עדכונים רשמיים

המצב בכללי:

אוסטרליה מתמודדת עם הנגיף לאט לאט, כשבכל סטייט ישנם חוקים משלה. העקומה מתיישרת, הרבה פחות מקרים מיום ליום, ונראה שאוסטרליה משתלטת על הנגיף בצורה טובה! אבל, המדיניות והשאיפה היא ל0 מקרים, ולכן אוסטרליה נשארת סגורה למבקרים עד כנראה אמצע 2022. ניתן כרגע לטייל בין אזורים מסוימים, אך המטרופולינים ברחבי היבשת נכנסים הלוך ושוב לסגרים בהתאם לקצב ההידבקויות.

👈עיקרי העדכונים הנוספים:

אוסטרליה סגורה כעת - הכניסה לאוסטרליה חסומה ולא ידוע מתי תיפתח שוב, כנראה לא לפני 2022. רק אזרחי / תושבי אוסטרליה ומשפחותיהם הקרובה, או אזרחי / תושבי ניו זילנד שחיים באופן קבוע באוסטרליה יכולים להיכנס כרגע.

בידוד - כל מי שכן נכנס לאוסטרליה (אזרחים או תושבים) - מחויבים בבידוד של 14 יום. זאת כשהנכנס יאלץ לספק כתובת בה ישהה בבידוד.

האפליקציה CovidSafe - לכל מי ששוהה באוסטרליה, עליו להוריד את האפליקציה הזו שמתריעה על האם שהיתם ליד חולי קורונה, מענה רפואי ועדכונים נוספים. זה יעזור בהשתלטות על המגיפה.

סידורי ויזה - כל מי שנתקע באוסטרליה בלי יכולת לחזור, והויזה שלו עומדת להיגמר, חייב לדאוג לשמור על מעמדו החוקי במדינה.  ניתן להגיש גם ויזת קורונה מיוחדת (408) שתאפשר לכם להמשיך לעבוד בתחום קריטי, לצד אופציות נוספות כמו ויזות תייר או שנה שנייה. באופן אוטומטי תקבלו ויזת גשר, עד שתקבלו תשובה בנוגע לבקשה החדשה שלכם.

***למדריך להגשת ויזת קורונה - לחצ.י כאן

פטור מאגרה - כל מי שלא טס לאוסטרליה עדיין, יש ברשותו ויזה מסוימת והתאריך כניסה האחרון הוא בקרוב - אין אפשרות להאריך את תאריך הכניסה, ותאלצו פשוט להגיש ויזה חדשה כשכל הסיפור הזה ייגמר. זה המצב לצערי!

***לאחרונה יצאה הצהרה רשמית בה נאמר שכל מי שלא הספיק לטוס יהיה זכאי להגיש ויזה זהה נוספת ללא אגרה. לכתבה המלאה>

פתיחת הגבולות בין אוסטרליה וניו זילנד - הגבול בין אוסטרליה וניו זילנד פתוח, במה שנקראת "הבועה הטרנס-טזמנית", וניתן לטוס חופשי בין המדינות האלו בלבד. לכתבה המלאה>

 

 

👈הממשלה האוסטרלית מקיימת מספר שינויים בהסדרים עם בעלי הויזות הזמניות השונות. הויזות הזמניות הנפוצות הן ויזת סטודנט, ויזת עבודה וחופשה, ויזת תייר, וכו'.

 

"כיום יש 2.17 מיליון אנשים בעלי ויזות זמניות באוסטרליה," אמר אלן טאדג', שר ההגירה האוסטרלי.

 

"כולם התקבלו בברכה על בסיס זמני, לכל מטרה שלא תהא... הם חלק בלתי נפרד מהכלכלה והחברה שלנו... ובהתאם למצב, מרבית בעלי הויזות הזמניות יוכלו לגשת לפנסיה(Superannuation) שלהם כדי לתמוך בעצמם בזמן המשבר הזה".

"אך עם זאת, את כל בעלי ויזות זמניות שלא יוכלו לכלכל את עצמם תחת ההסדרים האחרונים, נעודד לשוב הביתה בהקדם. זה הזמן לחזור הביתה, ויש לבצע את כל הסידורים ליציאה כמה שיותר מהר."

 

👈למרות ההמלצה לשוב הביתה, אמר "נאפשר בכל זאת עבודה שקשורה בתעשיות המרכזיות - מזון, חקלאות, דאגה לקשישים ובעלי הנכויות, סופרמרקטים. בעלי הויזות הזמניות חשובים לנו בצורה יוצאת דופן, אך המציאות תביא למצב שבו אוסטרלים רבים יימצאו עצמם ללא עבודה - ואלו הם הפוקוס המרכזי של הממשלה".

 

👈ההסדרים החדשים ע"פ סוג ויזה:

❤️ויזת תייר:

תיירים ללא מעמד תושבות במדינה מתבקשים לעזוב את המדינה בהקדם. אלפים כבר עשו זאת, אנו מעודדים את הנוספים לעשות אותו הדבר.

אם אין באפשרותי לעזוב - עליכם להישאר חוקיים, ולכן עליכם להגיש בקשה לויזה חדשה לפני שהקודמת פגת תוקף. אם לא כתוב על הויזה No Further Stay, יכולים להגיש בקשה לויזת תייר נוספת, שתזכה אתכם בויזת גשר עד שתקבלו ויזת תייר נוספת.

אם כתוב לכם No Further Stay, אתם צריכים לבקש בקשה לביטול תנאי זה (Waive), לחכות שהמשרד יאשר, ואז להגיש בקשה לויזה חדשה.

ניתן להגיש בקשה לWaive דרך הקישור הבא (ורק אם יש פחות מ4 שבועות לתוקף הויזה הקודמת):

https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/already-have-a-visa/check-visa-details-and-conditions/waivers-and-permissions/no-further-stay-waiver

 

❤️ויזת עבודה וחופשה:

בעלי ויזת עבודה וחופשה מתבקשים לתמוך בתחומים הקריטיים כמו - בריאות, טיפול בבעלי הנכויות, חקלאות, תעשיית מזון, אירוח (הוספיטליטי) ותיירות, טיפול בילדים וכו'. הממשלה תתגמש בתנאים הסטנדרטיים לעבודה באוסטרליה.

✅ויזת קורונה 408 - מי שהויזה שלו.ה עומדת להיגמר, שעובד.ת בתחומים החשובים הנ"ל, ואין באפשרותו.ה לחזור הביתה, יכול להגיש בקשה לויזת עבודה מיוחדת וחדשה, ויזה 408 (ויזת קוביד 19 פעילות זמנית). העלות של הויזה היא חינם, והויזה הזו תאפשר לכם להישאר חוקיים באוסטרליה. כל זאת עד שתתאפשר חזרה בטוחה ופרקטית הביתה.

למדריך המלא להגשת הויזה - לחצ.י כאן!

מי שאינו עובד באחד מהתחומים החשובים - זכאי לויזה זו, אבל סביר שיקבל 3 חודשים בלבד, ולא תמיד מקבלים גם זכויות עבודה. ככה או ככה עד שתקבלו תשובה, תקבלו ויזת "גשר" שתאפשר לכם להיות חוקיים (בינתיים).

✅הממשלה תאפשר עבודה בתחומים אלו יותר מ6 חודשים אצל מעסיק אחד.

✅בעלי ויזת עבודה וחופשה שאין באפשרות לממן את עצמם בחצי השנה הקרובה מתבקשים לחזור לביתם.

 

❤️ויזת סטודנט:

✅הסטודנטים השונים מתבקשים להישען על תמיכה משפחתית, עבודות זמניות וחסכונות אישיים כדי לממן את עצמם במשך התקופה הזו באוסטרליה.

✅סטודנטים ששהו באוסטרליה יותר מ12 חודשים, המתקשים כלכלית, זכאים לגשת לחשבון הפנסיה שלהם על מנת לממן את עצמם.

✅הממשלה תתגמש ולא תחמיר עם סטודנטים שלא מילאו אחר הוראות הויזה שלהם (כמו אי-הגעה לכל השיעורים) בעקבות נגיף הקורונה.

✅אם הקורס שלכם הוא OUT OF SESSION - יכולים לעבוד כמות שעות בלתי מוגבלת כל עוד יש ברשותכם ויזה חוקית.

✅סטודנטים שעובדים בתמיכה בקשישים, תחום הרפואה ובסופרמרקטים הגדולים יכולים לעבוד כרגע מעל ל40 שעות בשבועיים(בניגוד להוראות הויזה) וזה יהיה בתוקף עד ה1 במאי. מה1 במאי, נעודד אוסטרלים ותושבי קבע לעבוד בעבודות אלו (שכן עשרות אלפים מוצאים עצמם כיום ללא עבודה).

אם אין באפשרותי לעזוב - עליכם להישאר חוקיים, ולכן עליכם להגיש בקשה לויזה חדשה לפני שהקודמת פגת תוקף. יכולים להגיש בקשה לויזת תייר (600), שתזכה אתכם בויזת גשר עד שתקבלו תשובה.

 

❤️אזרחים ניו זילנדים(בעלי ויזה 444):

✅אזרחים ניו זילנדיים שהגיעו לפני ה26 בפברואר 2001, יקבלו גישה למענקי רווחה לכספי הJobKeeper.

✅מי שהגיע לאחר התאריך הנ"ל, מקבלים גישה לכספי הJobKeeper.

✅אלו שגרו באוסטרליה 10 שנים ויותר זכאים לJobKeeper ל6 חודשים.

 

❤️בעלי ויזת ספונסר / מקצוע מבוקש:

✅אלו שיצאו לחל"ת, אך לא פוטרו, זכאים להישאר באוסטרליה והויזה שלהם עוד בתוקף. לבעלי העסקים (הספונסרים) יש זכות להאריך את הויזה שלהם תחת ההסדרים הרגילים.

✅המעסיקים רשאים להוריד את שעות העבודה, מבלי שתיווצר פגיעה בתנאי הויזה עבור בעל הויזה.

✅בעלי ויזה זו רשאים לגשת לכספי הפנסיה שלהם - עד 10,000 דולר משנת המס הזו.

✅אלו שפוטרו בעקבות נגיף הקורונה מתבקשים לעזוב את המדינה ולשוב לביתם, אם אין באפשרותם למצוא ספונסר חדש.

✅בעלי ויזה זו של 4 שנים, במידה ויועסקו אחרי מגפת הקורונה, הזמן שצברו באוסטרליה ייצבר וייספר להם לטובת תושבות הקבע.

 

❤️מה אם הויזה שלי פגת תוקף מה28 יום האחרונים?

 

עליכם להגיש בקשה לויזת גשר "E" כמה שיותר מהר, עד שתחזרו לביתכם. אם בכוונתכם להישאר באוסטרליה זמן ארוך יותר, עליכם להגיש בקשה לויזת תייר (600).

 

❤️מה אם הויזה שלי פגת תוקף כבר יותר מ28 ימים?

 

עליכם ליצור קשר עם המשרד, כדי לפתור את העניין הזה, דרך הקישור הבא:

https://immi.homeaffairs.gov.au/what-we-do/status-resolution-service/overview

 

אלו העדכונים בנוגע לכל סוגי הויזות הזמניות העיקריות באוסטרליה!

אמשיך לעדכן, כמה שאוכל :)

המון אהבה!

טל.

 

מקורות:

👈הפירוט המלא לגבי כל הויזות ממשרד ההגירה האוסטרלי: https://covid19.homeaffairs.gov.au/staying-australia#11

👈הפירוט המלא על הוצאת כספי הפנסיה בתקופת הקורונה: https://www.ato.gov.au/Individuals/Super/In-detail/Withdrawing-and-using-your-super/COVID-19-early-release-of-super/

👈הפירוט לגבי מעבר בין הסטייטים: https://www.interstatequarantine.org.au/travellers/interstate-quarantine/

👈ההצהרה של אלן טאדג', ממשרד ההגירה האוסטרלי: https://minister.homeaffairs.gov.au/davidcoleman/Pages/Coronavirus-and-Temporary-Visa-holders.aspx

👈לפירוט ספציפי על מעבר בין כל סטייט:

https://www.interstatequarantine.org.au/state-and-territory-border-closures/

👈לאתר משרד הבריאות האוסטרלי עם כל המספרים והעדכונים:

https://www.health.gov.au/news/health-alerts/novel-coronavirus-2019-ncov-health-alert?gclid=EAIaIQobChMIs8uKvYmy6QIVjh0rCh3zwQTYEAAYASAAEgLOEPD_BwE