Covid 19 rec.jpg

המלצות לנשארים ביבשת :)

אז יש מי שחוזר לארץ, אבל לאלו מאיתנו (ואני בינהם) שהחליטו להישאר ביבשת - כמה נהלים והמלצות שיישמרו עלינו וגם על אחרים בסרט ההזוי הזה (אבל עם סוף טוב !!!)

 

***מציין שכל ההמלצות כאן הם על פי דעתי וניסיוני בלבד! אין לקחת אותם כהמלצה רשמית מאף מוסד כזה או אחר. אני נמצא בניו זילנד, כך אני מתנהל וכך אני אישית רואה את הדברים מנקודת מבטי.

 

 

התרחקו מהערים הגדולות וריכוזי אוכלוסיה גבוהים - אנשים בעיר נוטים להיות היסטריים יותר, כל אחד לעצמו, ויש תחושת לחץ גדולה. מה שמאד לא מורגש בCountry side, חוות, עיירות קטנות ומקומות מרוחקים. גם יותר סביר שהסופרים והמכולות עוד מלאים ואין היסטריה.

 

♥לקנות/לשכור רכב ולחיות בו - הסוד לבידוד נייד 😉 כך תוכלו להמשיך לטייל, ולשמור על עצמכם מבלי להתערבב בהוסטלים עם אנשים לא מוכרים. מה גם שאוסטרליה וניו זילנד אלו גם המדינות להיות בהם עם רכב!!!

מי שטייל בטרמפים - מאד לא מומלץ! סביר שלא יעצרו לכם באותה התדירות. כנ"ל לגבי הוסטלים.

 

♥צאו לטבע! לים, העצים, השמיים והחיות לא אכפת ממה שקורה כרגע. זה ישמור עליכם שפויים וגם בריאים על הדרך. יזכיר לנו שנפש בריאה בגוף בריא. בכללי - חפשו את הבידוד במקומות בהם אין הרבה אנשים - מערב אוסטרליה, צפון אוסטרליה או אפילו האאוטבק :)
 

♥לחסוך ליום גשום - נשמע כמו קלישאה אה? אז זהו :) שאנחנו ביום קצת גשום וכדאי לחסוך את הכסף שלנו כמה שאפשר. עדיף לא לאכול בחוץ, לבשל כמה שיותר, לעבוד כמובן אם אפשר ולהימנע מהוצאות גדולות כרגע.
 

♥התעסקות בירוקרטית - ממליץ לדאוג להארכת הויזות, הארכת תקופת הביטוח ודחיית כרטיסי טיסה (או לבקש החזר על ביטול כרטיסים עתידיים). אנחנו לא יודעים מתי הסיפור ייגמר ומתי יפסיק שירות כזה או אחר, לכן הייתי מכין את הקרקע לכל ההתעסקות הזו כמה שיותר מהר. אני כאן לכל שאלה !!!☺
ממליץ לבדוק את העדכון והמדריכים בנוגע לויזות בתקופת הקורונה!

 

♥הימנעו מקורסים - זה לא הזמן להתחיל ללמוד מקצועות כמו מלגזה או נהיגה בזמן כזה. להיכנס לכיתה עם חבר׳ה שלא מכירים יכול להיות קצת לא אחראי :)
 

♥עזרו אחד לשני!!! זה לא הזמן להיכנס להיסטריה ולקנות פסטה בטירוף, אלא לראות אחד את השניה ולתרום את חלקנו הקטן בטירוף הזה. טוב מביא טוב, ואהבה מושכת אהבה !!!

🙏באופן כללי, לדעתי האישית - כל הסיפור הזה לטווח הקצר (של השנה הקרובה) יהיה מבאס, ומוזר, ולא ודאי. אבל לטווח הארוך - אולי נבין, כבני אדם, שיש דברים גדולים יותר מכסף, אגו וכוח. הקורונה היא סטירה חינוכית שנותנת לנו שיעור בצניעות. אפשר להתבאס ממנה - אבל אפשר גם ללמוד ממנה. מה זה חופש, הערכה, נתינה וקבלת המצב כפי שהוא :)

אתרים למציאת מגורים:
מגורים בתשלום:
AirBnB - https://he.airbnb.com
Booking - https://www.booking.com/index.he.html

מגורים בחינם (אוהבי ישראלים):
Hit International - https://hitinternational.net

חיבורים - https://www.chiburim.com

מגורים ומזון בתמורה לעבודה (Woofing):
Wwoof - https://wwoof.com.au
Workaway - https://www.workaway.info
Helpex - https://www.helpx.net
Cultural Exchange - https://culturalexchange.com

אתרים למציאת עבודה:

אתר קטיף - https://www.fruitpickingjobs.com.au
לוח מודעות עבודות תרמילאים - https://www.backpackerjobboard.com.au/

אתר סיק - https://www.seek.com.au/

דף הפייסבוק - Backpacker Jobs Australia
אתר גאמטרי - https://www.gumtree.com.au

 

♥באיחול של בריאות שלמה לכולם!

 

בכל אשר אתם, רק אהבה ובריאות!

טל.