australia vs new zealand.jpg

ויזת עבודה וחופשה - אוסטרליה או ניו זילנד?
לאן עדיף?

שתי המדינות המופלאות האלו מציעות לבעלי דרכון ישראלי (ודרכונים נוספים) להגיע לשנה שלמה, בה יוכלו לעבוד, לטייל ולשהות דרך ויזת עבודה.

לכל יש להוציא ויזה נפרדת, ואז עולה השאלה - איפה עדיף? לאן כדאי לנסוע?

לאחר שהייתי שנה באוסטרליה, ושנתיים וחצי נוספות בניו זילנד - אנסה לענות על השאלה הזו מניסיוני האישי, ולפרט בעיקר על ההבדלים בינהן.

ההבדלים הם בעיקר בעולם התרמילאי, עם ויזת עבודה וחופשה, ולא מתייחס לחיים של מהגרים (עם משפחות לצורך העניין).
 

איפה עושים יותר כסף?

מאמין שזו השאלה המרכזית של הרבה אנשים. מבחינת כסף ומשכורות, אוסטרליה לוקחת. המשכורות שתרמילאים מקבלים היום, יכולות להגיע ל25-35 דולר לשעה, ובמקצועות מסוימים אפילו יותר. בנוסף, היצע העבודות גדול יותר, ובהיותה יבשת ענקית אוסטרליה מלאה בתעשיות מכל הסוגים. המשכורות בניו זילנד לתרמילאים יהיו בדרך כלל אותו הדבר בכל מקום, ויעמדו על 20-25 דולר לשעה בלבד.

איפה אפשר לחסוך יותר?

שאלה טריקית, ובגלל המשכורת הגבוהה אז מתבקש שבאוסטרליה ניתן לחסוך יותר, אבל זה לא תמיד נכון. מה שמשפיע בעיקר על החסכונות זה האופן שבו תחיו, מה קונים, איפה גרים, ומה העבודה שלכם. בפוטנציה באוסטרליה ניתן לחסוך יותר, אבל מי שבא כדי להנות באמת, לא יחזור עם עשרות אלפי דולרים לארץ.

מבחינת הנופים והטבע? איפה עדיף לטייל?

אם כל המדינות היו ילדים, אז ניו זילנד היא הילדה הכי יפה בגן. כמעט אי אפשר להתחרות ביופי שלה. אלוהים פירגן ונתן לה את כל כולו 😄

זה לא אומר שאוסטרליה לא יפה - אוסטרליה היא מדינה מהממת ויפהפייה, אבל ניו זילנד מבחינת טבע, היא גן עדן שכל אדם צריך לראות בשלב כזה או אחר. אוסטרליה תציע גם פחות טרקים ומסלולים של כמה ימים, ובניו זילנד יש כאלו בשפע. בנוסף - הגודל. אוסטרליה עצומה, וצריך באמת שנים על גבי שנים כדי לראות את כולה. ניו זילנד קטנה בהרבה, ויותר קל "להכיל" אותה.

ואיך המקומיים?

כמובן שזה תלוי איפה תהיו, האנשים הרי שונים בין העיר, לכפר ומה שבינהם. מהחוויה האישית שלי, עם ויזת עבודה וחופשה, הניו זילנדים באופן כללי היו אדיבים יותר, יותר מקבלים ומוכנים לעזור תמיד. גם האוסטרלים כמובן, אבל לשם ההשוואה האנשים בניו זילנד היו עם הלב הכי גדול שפגשתי. כך או כך, התרבות האנושית בשתי המדינות היא מופלאה, אך כדאי לדעת שכנראה תפגשו אנשים שנראים נחמדים מעל פני השטח, אבל מתחת לפנים הנחמדות לא תדעו איך הם מרגישים או מה הם רוצים באמת. כנראה נשאר איתם מהתרבות הבריטית ה"קרה" שלא מציגה רגשות (זו כמובן הכללה ולא מתכוון להעליב).

האם העבודות שונות בין שתי המדינות?

לא ממש. סוגי העבודות הפופולריים של תרמילאים הם אותו הדבר בשתי המדינות - חקלאות, אירוח(בתי קפה, מסעדות), תיירות וגם ענף הבנייה. אלו המקצועות המרכזיים שלשמם הם רוצים אותנו במדינה שלהם, וגם באמת אלו המקצועות שבדרך כלל תמצאו שם תרמילאים.

מבחינת קניית רכבים? יש הבדל?

גם כאן, אין הבדל גדול. באוסטרליה יותר פופולרי לקנות ג'יפים ורכבים כבדים יותר, שמאפשרים טיולי שטח בסוואנות המגניבות, ובניו זילנד יותר נפוצים המיני ואנים/ואנים שמאפשרים לפתוח את הדלת בבוקר ולראות אגם צלול. המחירים דומים פחות או יותר. בניו זילנד הם קצת יותר קנאים לטבע שלהם, ולכן מי שרוצה לישון בואן צריך לראות שהוא מאושר "Self Contained", כלומר ניתן לחיות בתוך הואן בלי ללכלך את הטבע. לרוב הואנים הקנויים כבר יש את האישור הזה, אבל אם אתם קונים ואן ובונים אותו מחדש יש לבנות אותו על פי הדרישות האלו (זאת כדי שתוכלו לישון במחנות החינמיים ברחבי המדינה).

מהן האפשרויות להרחבת הויזה לזמן נוסף?

זה בהחלט קריטי - באוסטרליה, ניתן להרחיב את הויזה לשנה שנייה ואפילו שנה שלישית, זאת בהתאם לעבודה "מועדפת" של 3/6 חודשים בתחומים ואזורים מסוימים. כך, עם ויזת עבודה וחופשה, ניתן לשהות באוסטרליה עד 3 שנים. בניו זילנד, ניתן להאריך את הויזה רק ב-3 חודשים נוספים בלבד, אם עשיתם "עבודה מועדפת" בתחום החקלאות של 3 חודשים. זה בהחלט מבאס למי שמעוניין לשהות במדינה יותר.

לאן יותר קל להגר? אם בא לי להישאר?

זה כבר תלוי בכם.ן. ויזת עבודה וחופשה לא מבטיחה שתוכלו להישאר במדינות האלו, וכדי להגר לשם תאלצו למצוא דרך אחרת - כמו להמשיך ללמוד עם ויזת סטודנט, למצוא עבודה במקצוע נדרש או אפילו להכיר מקומי/ת 😄

מה שכן, הויזה הזו מאפשרת לכם.ן "טעימה" יפה וטובה מאד של המדינות, ולראות אם זה בכלל מתאים לכם.ן... בכל זאת הקצה השני של העולם!

בשורה התחתונה . . .

מבחינת המסע עצמו: עצמאות מטורפת, חוויה מדהימה עם אנשים מכל העולם, התנסות בתחומים שונים ולחסוך כסף על הדרך - אין הבדל גדול בין המדינות. כך או כך, אף אחד לא יוצא עשיר בכסף מאף אחת מהן, אבל האושר בלב הוא עצום! זה מסע שעשוי לשנות את חייכם, באמת! לא משנה לאן תבחרו, אם קורץ לכם.ן לעשות את זה - קפצו למים! מקסימום תירטבו קצת, אבל בטוח שלא תתחרטו 😄😄

 

הגשת בקשות לויזות עבודה וחופשה גם לאוסטרליה וגם לניו זילנד פתוחות כעת! ניתן לפנות אליי לשירות מלא להוצאת הויזה כולל כל השלבים - תרגום, מילוי הטפסים וליווי אישי עד קבלת הויזה המיוחלת 😄

052-3390-663

 

רוצים לקרוא עוד על החוויה, לקבל עוד מדריכים וכלים ולצלול למדינות הכי טובות בעולם?! מוזמנים להציץ במדריכים בפורטל! הכל נכתב באהבה, בהרחבה ובחינם :)