כסף.jpg

כסף כסף כסף - כמה עושים באוסטרליה?

אז דיברתי בעבר על החוויה, המקומות, האנשים והאתגרים, אבל הרבה מאד אנשים שואלים, ובצדק –

רגע, מה עם הכסף? מה זו משכורת טובה? באיזו עבודה הכי כדאי לעבוד? איך אני יודע מה התנאים שאני צריך לקבל??
ועל כל אלו אנסה לענות בפוסט הבא😁💪

💰קודם כל, כמו תמיד, נתחיל בתיאום ציפיות – מעטים האנשים שמצליחים לחסוך הרבה כסף בשנה הזו, במיוחד אם הם חיו כיד המלך מה שנקרא. אוסטרליה יקרה מאד וגם מפתה, ככה שגם אם אתם מרוויחים הרבה כך זה גם עף מהר מאד. אפילו ההגדרה של ויזת העבודה וחופשה באוסטרליה היא לחסוך מספיק כדי לטייל באוסטרליה, ולא כדי לקנות דירה בתל אביב😄. אנא, נסו לשכוח מהרעיון כדי לא להתאכזב.

ועדיין – ניתן לחסוך כסף לא רע בכלל! בטח שיותר טוב מהארץ אם רק יודעים איך לחפש 😄ראו את הפוסט – "איך למצוא עבודה באוסטרליה"❗️

👈נתחיל מהתחלה, משכורת המינימום הרשמית באוסטרליה היא 18.93 דולר לשעה.
אבל❗️ לפי FairWork (האתר הרשמי של זכויות העובדים באוסטרליה) לכל עבודה – בהתאם לגיל, המקצוע והניסיון שלכם, יש שכר משתנה. איך יודעים מה השכר המתאים לעבודה שאתם עושים?
באתר FairWork הנפלא יש מחשבון שנקרא – Pay Calculator. פשוט עקבו אחר ההוראות ומלאו את הפרטים ואז יתגלה השכר השעתי הנורמלי לעבודה זו!
קישור למחשבון בסוף הפוסט 😁

👈ועכשיו, כדי לעשות לכם את קצת יותר קל, בואו נדבר בגדול – משכורת נורמלית לתרמילאים באוסטרליה נעה בין 20-30 דולר לשעה, מאד תלוי במה עובדים ואיך עובדים (משרה מלאה/חלקית, חקלאות/עיר, כמות השעות וכו').
נפשט עוד יותר – קיבלתם הצעה של 23+ דולר לשעה, אחלה בחלה❗️❗️

👈אבל רגע, מה עם TAX? תרמילאים משלמים מיסים?
התשובה היא כן. עד לפני כמה שנים תרמילאים היו זכאים לקבל את כל המיסים ששילמו בחזרה, והיום זה לא המצב. המס מקוזז מהמשכורת בצורה של 15%. לדוגמא, אם סיכמתם לקבל 23 דולר לשעה, יירדו לכם במעמד תלוש המשכורת 15% מזה ומה שייכנס לחשבון זה 19.55 דולר.
*שימו לב לבדוק אם המעסיק מורשה להעסיק תרמילאים, היינו "Working Holiday Makers". אם לא, תשלמו 32.5% במקום 15% מס ותאלצו לדרוש חצי מזה בחזרה סוף השנה, סרט!!

👈אז בתכל'ס, כמה באמת אפשר להרוויח באוסטרליה לחודש?
בגדול מאד, בין 2000$~4000$ לחודש. על פחות מזה כנראה שהתפשרתם יותר מדי, ועל יותר מזה שיחקתם אותה בענק! זה בהחלט אפשרי ותכף ארשום איך 😁😄
אבל בואו נחשב ביחד משכורת סבירה ביחד❗️
סיכמתם עם המעסיק על 24 דולר לשעה. אחרי מיסים – 20.4$ לשעה.
20.4$ כפול 6 שעות ביום = 122.4$
122.4$ כפול 5 ימים בשבוע = 612$ 
612$ כפול 4 שבועות בחודש = 2,448$ שזה בעצם 6,400 ₪ פחות או יותר.

🤔לא נשמע הרבה, נכון? 
אבל כמה שעות צריך לעבוד בארץ כדי להרוויח את זה? 12 שעות משמרת במסעדה? סופ"ש עמוס וקשוח?
חוץ מזה, לא כללתי בחישוב את ימי ראשון ושבת, שבעבודות נורמליות כמו אירוח, תיירות, ריטייל (סופרמרקטים) מקבלים לפעמים פי 2(!!!) שזה משמעותי מאד❗️


👈חוץ מזה, בהחלט אפשר להגיע גם למעל 10,000 ₪ בחודש...😁 איך עושים את זה?
כמה דרכים:
עבודות מקצועיות – אם באתם לאוסטרליה עם מקצוע ואתם יודעים לרתך, לבנות, להשתמש בכלים קלים וכבדים, להדריך צלילה או צניחה, לנהוג במשאית, גננות וכו' כו' – הסכומים שאפשר לעשות בהחלט עשויים לעלות בכמה מונים! באוסטרליה מאד מעריכים ניסיון ומקצועיות, ואם יש לכם לתת את זה – אוסטרלים ישלמו בהתאם. שימו לב לציין את זה בפוסטים כשאתם מפרסמים את עצמכם.
רישיונות – באוסטרליה צריך רישיון להכל. לא סתם רישיון, רישיון שמתאים לאותו סטייט ספציפי. לכן, אם עשיתם רישיון מלגזה לדוגמא, מכונות כבדות, ניהול תנועה (לוליפופ) וכאלה אז בהחלט יש עבודות עם משכורות גבוהות במיוחד בתנאים מצוינים.
חקלאות – בין אם יש לכם ניסיון או לא, עבודה בחקלאות מאד משתלמת כלכלית. קודם כל אציין שאני לא מדבר על קטיף, אלא על מאות חוות משפחתיות שמציעות מגורים, אוכל וניוד בנוסף למשכורת שבדרך כלל 24$+ לשעה. עם כל זה שמוציאים פחות כסף מהעיר, בחוות כאלה ניתן לעבוד כמות גדולה של שעות, להתמקצע בכלים חקלאיים וטכניים ולקבל לפעמים בונוסים על עבודה טובה. כבר יצא לי אישית לעבוד בחוות זריעה, שכל מה שעליי היה לעשות זה לחרוש את השדה עם הטרקטור במשך 12 שעות ביום ולקבל 7000$ בחודש. מטורף❗️

למידע נוסף, לחצו על "חוות וחקלאות באוסטרליה"

לעבוד ב2 עבודות במקביל – אם אתם באים לעבוד קשה ולהוציא כסף מצוין בטווח קצר, אז זו בהחלט אופציה מעולה לעשות את זה. לדוגמא, לעבוד בבית קפה בבוקר ובמסעדה בערב, או סופרמרקט בסופשים ובנייה במהלך השבוע – המשכורות ביחד הן מצוינות ומתגמלות! חודש חודשיים של עבודה קשה יניבו לא מעט כסף 😁


💪

*במילה וחצי - היזהרו מעבודות במכירות, ציורי שמן ושאר הבטחות. שימו לב כמה הבטחות יש מאחורי עבודות כאלה, וכמה אנשים באמת מרוויחים מזה משהו טוב. כסף זה לא הכל ! ואם כבר באתם לאוסטרליה עם ויזת עבודה חוקית, ממליץ לכם ללכת בכיוון הזה. מאינספור אנשים שפגשתי, מכירות ועגלות לא שוות את זה. זו דעתי.

🔥אסכם ואגיד – בסוף, כל עוד יש לכם עבודה אז החיים באוסטרליה הם בלי דאגות בכלל - מה שנקרא No Worries. את המשכורות מקבלים פעם בשבוע / שבועיים גג, המחייה פתאום לא כל כך יקרה, רכבים זולים יחסית והכל פנאן. שימו לב לבדוק טוב על המעסיק, התנאים שהוא נותן ואם אתם באמת שמחים במה שאתם עושים. כי בתכל'ס, שוב, אף אחד לא ייצא מכאן מיליונר. מה שחשוב הוא החיוך ושעשיתם את זה בדרך שלכם!

בהצלחה רבה לכולם❗️😁😄

ובאהבה!
טל :)

קישור למחשבון משכורת אוסטרלי של FairWork👇
לחצו כאן​