Image by Marten Bjork

ויזת עבודה וחופשה לאוסטרליה - איך למצוא עבודה

השגתם.ן את ויזת עבודה וחופשה, קניתם.ן כרטיס הלוך בלבד והגעתם ליבשת העצומה והמופלאה בשם אוסטרליה!

חברים, האתגר הגדול מתחיל עכשיו!😎💪

 

לא פשוט למצוא עבודה באוסטרליה, והציפיות צריכות להיות בהתאם. ובכל זאת, קבלו כמה טיפים להתארגן על עבודה חוקית ומסודרת :)

אתרים למציאת עבודה

באוסטרליה יש אינספור סוגים של עבודות, צריך רק לדעת איך למצוא אותן :) דרך מעולה למצוא עבודות מגוונות היא להגיש בקשה דרך אחד מהאתרים האלו. תוכלו למצוא שם עבודות בתחום החקלאות (קטיף, אריזה, עבודה עם בע"ח וכו'), בנייה, פקידות, תיירות, אירוח ועוד! האתרים מתרעננים כל הזמן.

ממליץ באופן אישי על אתר גאמטרי - Gumtree. זה אתר החליפין הגדול באוסטרליה, ולמי שמחפש לעבוד בחווה, זו הדרך הכי טובה למצוא עבודהמוזמנים להסתכל בעבודות השונות המוצעות שם, אך ההמלצה היא לפרסם את עצמכם.ן כמחפשי עבודה. תתבקשו לכתוב כמה פרטים עליכם.ן. ככל שתשקיעו בפוסט, סביר יותר שייפנו אליכם.ן עם הצעת עבודה טובה :)

רשימת אתרים מומלצים למציאת עבודה באוסטרליה:

פרסמו את עצמכם

פייסבוק - JOBS היא פלטפורמה נהדרת למציאת עבודה! במקום לחפש מודעות עבודה, פרסמו אתם את עצמכם. נסחו את הפירסום בצורה מסודרת, ציינו את יכולתכם והיסטוריית עבודה(מומלץ מאד לציין את העובדה ששירתם בצבא/שירות לאומי.). יכולים לבחור אזור מסוים, קטגוריה (חווה, אירוח, וכו׳), ורמת שכר.

אגב גם פירסום עצמי בדפי הפייסבוק השונים של כל אזור תופס מצוין! פשוט להצטרף לקבוצות פייסבוק של העיר/עיירה שבה אתם נמצאים, ולכתוב פוסט. כבר ייפנו אליכם.ן.

 

ללכת פיזית ממקום למקום

אחת הדרכים המומלצות ביותר היא למצוא מקום שאתם אוהבים, להסתדר על מגורים ופשוט להסתובב בעיירה / עיר. לעבור בין המסעדות, בתי הקפה, החנויות, ולשאול. דרך מצוינת למצוא עבודה! עם מספיק נחישות תוכלו למצוא עבודה ככה, בקלות! למעסיקים קל יותר להעסיק אתכם אם הם רואים אתכם פנים מול פנים, וזה בהחלט עדיף מלהגיש בקשה דרך האינטרנט.

השקיעו בקורות החיים

הרבה פעמים, הרושם הראשוני של המעסיק יהיה מקריאת קורות החיים שלכם. נסחו אותן בצורה מסודרת ואנגלית קריאה, הקפידו על הפרדה בין משפטים ושיהיה מובן!! פשוט מאד. זה מראה על רצינות ויושר.

✳מאד לא רצוי לשקר, יעלו עליכם. אבל גם אין בעיה מעט "לנפח". זה המשחק וזה חלק מהעניין. 

למדריך המלא לכתיבת קורות חיים ופורמט לדוגמא לחצו כאן

 

ניסיון = זהב

מצאתם עבודה לא כל כך משתלמת ונוצצת? תבדקו טוב טוב מה עושים ומה ניתן להרוויח מזה. כסף זה לא הכל, וניסיון (בכל תחום) שווה יותר כסף לאחר מכן. לא לפסול ולברור, בטח לא בהתחלה. עם הזמן העבודות והשכר ישתפרו, אבל ניסיון באוסטרליה שווה המון.

✳אגב, אפשר להגיע להמון עבודות בלי ניסיון בכלל, גם בחוות, אבל מספיק שעבדתם בתחום אחר, התנהלתם באנגלית אל מול אנשים וקיבלתם המלצה ממעסיק אוסטרלי, שיחקתם אותה.

התחברו אל חברות השמה

ברחבי המדינה ישנן כמה חברות שתפקידן פשוט למצוא לכם עבודה. הן עובדות כמתווכות בין המעסיק לעובדים, ויספקו לכם את כל מה שתצטרכו עבור אותה העבודה. הן עשויות לעזור לחבר אתכם לעבודות בבנייה, פקידות, עבודה במלונות, אירוח, וכו'. שימו לב שאתם מקבלים המלצות על אותה חברה, ושהביקורות הן חיוביות.

לרשימת חברות השמה מומלצות באוסטרליה לחצו כאן!

הירשמו לקורסים מקצועיים

באוסטרליה תוכלו לעשות רישיונות ולעבור קורסים בתחומים שונים, גם עם ויזת עבודה וחופשה. בין אם זה רישיון מלגזה, קורס ניהול תנועה או רישיון מכירת אלכוהול - עצם זה שעברתם קורס אוסטרלי באנגלית נראה יותר טוב ברזומה שלכם. מה גם שבמקצועות מסוימים מחייבים אתכם להוציא רישיון כלשהו. מי שיעבוד כמלגזאי לדוגמא, ירוויח המון כסף. שווה ביותר.

 

לא לפחד 

הטיפ האחרון ואולי הכי חשוב! 😁 חברים, אל תפחדו לאתגר את עצמכם, לצאת מגבולות בתי החב"ד, מלבורן וסידני ולגלות את אוסטרליה במלואה. עם ויזת עבודה וחופשה תוכלו למצוא עבודה בכל מקום באוסטרליה, ולא מעט ממנה. בכל אזור. שלא יעבדו עליכם. אין צורך להיות בערים הגדולות! דווקא מחוץ לגבולות העיר, השכר מתגמל, המחייה היא זולה יותר והחוויה משוגעת!

אל תפחדו לעבוד בתחומים שלא עסקתם בהם מעולם, עם אנשים ממדינה שלא הכרתם, ובדרכים שאין לכם מושג לאן הן מובילות.

באחריות - אתם תצאו מזה הכי גדולים שיש.

 

באהבה, ובהצלחה רבה!!!

טל :)

Image by Mick Haupt
Female Barista

עבודה בבית קפה. (קרדיט: Wix)

קטיף תותים. (קרדיט: Unsplash)