Image by Marten Bjork

איך מוצאים עבודה באוסטרליה?

השגתם את הויזה, קניתם כרטיס הלוך בלבד והגעתם ליבשת האפשרויות הבלתי נגמרות❗

👈ומה עכשיו? הגעתי ואף אחד לא חיכה לי עם שלט גדול עם השם שלי. ממש מוזר, גם לא קיבלתי עבודה על היום הראשון...😥

 

💥חברים, ככה זה! הגעתם למדינה זרה, והאתגר הגדול מתחיל עכשיו!😎💪

 

לא פשוט למצוא עבודה באוסטרליה, והציפיות צריכות להיות בהתאם.

 

ובכל זאת😀 הנה כמה טיפים להתארגן על עבודה חוקית ומסודרת:

 

 

פרסמו את עצמכם באתר גאמטרי - אתר גאמטרי הוא אתר החליפין הגדול באוסטרליה, והוא פלטפורמה נהדרת למציאת עבודה. רוב האנשים מחפשים עבודה דרכו ומגישים קורות חיים דרך הצעות שקיימות שם.

אבל ❗❗❗ השיטה הכי טובה היא ללכת הפוך על הפוך. במקום לחפש מודעות עבודה, פרסמו אתם את עצמכם. נסחו את הפירסום בצורה מסודרת, ציינו את יכולתכם והיסטוריית עבודה(מומלץ מאד לציין את העובדה ששירתם בצבא/שירות לאומי!!). יכולים לבחור אזור מסוים, קטגוריה (חווה, אירוח, וכו׳), ורמת שכר.

אגב גם פירסום עצמי בדפי הפייסבוק השונים של כל אזור תופס מצוין!

***למי שמחפש חווה, זו הדרך הכי טובה למצוא עבודה

 

השקיעו בקורות החיים - הרבה פעמים, הרושם הראשוני של המעסיק יהיה מקריאת קורות החיים שלכם. נסחו אותן בצורה מסודרת ואנגלית קריאה, הקפידו על הפרדה בין משפטים ושיהיה מובן!! פשוט מאד.

הדפיסו את קורות החיים לכמה שיותר עותקים, וחלקו אותן בין מקומות עבודה שונים.

זה מראה על רצינות ויושר.

✳מאד לא רצוי לשקר, יעלו עליכם. אבל גם אין בעיה מעט "לנפח". זה המשחק וזה חלק מהעניין.

 

ניסיון = זהב - קיבלתם הצעת עבודה לא כל כל משתלמת ונוצצת? תבדקו טוב טוב מה עושים ומה ניתן להרוויח מזה. כסף זה לא הכל, וניסיון (בכל תחום) שווה יותר כסף לאחר מכן. לא לפסול ולברור, בטח לא בהתחלה. עם הזמן העבודות והשכר ישתפרו, אבל ניסיון ביבשת הוא הכל.

✳אגב, אפשר להגיע להמון עבודות בלי ניסיון בכלל, גם בחוות, אבל מספיק שעבדתם בתחום אחר, התנהלתם באנגלית אל מול אנשים וקיבלתם המלצה ממעסיק אוסטרלי, שיחקתם אותה.

השיגו כלי תחבורה - כדי לא להגביל את עצמכם לאזור הקרוב למגוריכם, וכדי להשיג את חופש התנועה (שלפעמים מחייב), מומלץ ביותר להשיג כלי תחבורה, גם הרכב הכי מעפן ב1000 דולר, חשוב מאד. באופן אישי, החוויה שלי בלי רכב הייתה נראית אחרת לחלוטין ולדעתי פחות טובה. בטח אם אתם רוצים לצאת מהעיר.

התחברו אל חברות השמה - ברחבי היבשת ישנן כמה חברות שתפקידן למצוא לכם עבודה. הן עובדות כמתווכות בין המעסיק לעובדים. שימו לב שאתם מקבלים המלצות על אותה חברה, ושהביקורות הן חיוביות.

התרחקו מהוסטלי עבודה למינהם - מציין את זה בשביל לשמור עליכם מניצול. בהוסטלים כאלה, מרכזים כמות גדולה של תרמילאים ומחלקים אותם לעבדות. ממש ככה. לקטוף תפוחים בשביל 80 דולר לשבוע. גם הניסיון לא שווה בנושא הזה. ממליץ להתרחק ולא לתת לזה יד.

הירשמו לקורסים מקצועיים - ישנם המון קורסים ורישיונות באוסטרליה. נראה שלכל דבר חייב רישיון. בין אם זה רישיון מלגזה, רישיון מכירת אלכוהול או וייט קארד - עצם זה שעברתם קורס אוסטרלי באנגלית נראה יותר טוב ברזומה שלכם. מה גם שבמקצועות מסוימים מחייבים אתכם להוציא רישיון כלשהו. יכול להגיד שמי שיעבוד כמלגזאי לדוגמא, ירוויח המון כסף. שווה ביותר.

 

לא לפחד😁 - הטיפ האחרון ואולי הכי חשוב. חברים, אל תפחדו לאתגר את עצמכם, לצאת מגבולות בתי החב"ד, מלבורן וסידני ולגלות את אוסטרליה במלואה. יש עבודה והמון, בכל אזור. שלא יעבדו עליכם. השכר מתגמל, המחייה היא זולה יותר והחוויה משוגעת❗

ממליץ ביותר על מערב אוסטרליה. היא יפהפייה, מלאה במקומות עבודה, יעדי גלישה וצלילה מטורפים ופחות תיירים.

אל תפחדו לעבוד בתחומים שלא עסקתם בהם מעולם, עם אנשים ממדינה שלא הכרתם, ובדרכים שאין לכם מושג לאן הן מובילות.

באחריות - אתם תצאו מזה הכי גדולים שיש.

 

באהבה, ובהצלחה רבה!!!

טל :)