Papers

איך להוציא ויזת עבודה וחופשה לאוסטרליה - בעצמכם !

ויזת עבודה וחופשה לאוסטרליה, או בעצם ויזת Working Holiday, ניתנת לתרמילאים צעירים (בגיל 18-30) שמחפשים חוויה שונה, מבגרת ומעצבת.

בכתבה הבאה אציג את כל השלבים עד לקבלת הויזה המיוחלת 😄😄

 

 

💥ההרשמה לויזה פתוחה גם כעת. עדיין נשארו הקצאות, וניתן להגיש גם עכשיו!

💥תיאורטית, החל מה-1 ביולי בכל שנה, נפתחות 2,500 הקצאות לדרכון ישראלי (תחילת שנת המס האוסטרלית). בפועל, ההרשמה וההגשה פתוחות כל השנה כך שאין מה לדאוג. מומלץ להגיש בקשה 3-4 חודשים לפני מועד הטיסה הרצוי.

 

אז בתכל׳ס, מה צריך כדי להגיש ויזת עבודה וחופשה לאוסטרליה?

 

עליכם.ן להיכנס לקישור הבא, לוודא שאתם עומדים בתנאי הקבלה וללחוץ על Apply.

לאחר מכן, תתבקשו לפתוח חשבון ImmiAccount שדרכו יתנהל התיק שלכם אל מול אוסטרליה :) 

 

 

 

לענות על השאלון

לאחר שפתחתם חשבון ב-ImmiAccount, ליחצו על New Application, ואז חפשו את הויזה הרלוונטית עבורכם (Working Holiday 426 לדרכון ישראלי).

השאלון עבור ויזת עבודה וחופשה, שכולל בתוכו שישה עשר עמודים של שאלות שונות אודותיכם: כתובות, דרכונים, שירות צבאי, שאלות רפואיות ומשטרתיות. (לוקח בין שעה-שעתיים למלא - להתרכז טוב טוב ומה שלא יודעים, מוזמנים לשאול😄)

בסוף השאלון יעבירו אתכם לדף שבו אתם רואים את כל התשובות שלכם - תעברו עליו כמו שצריך בלי לזלזל, משימה לא פשוטה לשנות את הפרטים שהזנתם לאחר ששלחתם את התיק.

צירוף המסמכים הנדרשים

אחרי השאלון, תועברו לדף שבו עליכם לצרף את המסמכים הבאים

 • תעודת לידה אנגלית/עברית - ניתן להזמין בחינם דרך האתר הבא לחץ כאן

 • צילום דרכון בתוקף של חצי שנה לפחות. (מומלץ יותר!)

 • תמונת פספורט (אין צורך בגודל מסוים אבל כן עדכנית ואיכותית).

 • רמת אנגלית - תעודת בגרות מלאה או גיליון ציונים + תעודת גמר של 12 שנות לימוד, מתורגמים ע"י מתרגם מוסמך - לפחות 3 יחידות באנגלית בציון עובר.

 • תעודת שחרור מהצבא/פטור משירות צבאי/שירות לאומי מתורגמים ע"י מתרגם מוסמך.

 • צילום של ריכוז יתרות/סכום כסף בחשבון שלכם שעולה על 18,000 ש"ח - זו ההוכחה לסכום כסף שמספיק לשהייה באוסטרליה וחזרה ממנה הביתה. ניתן להוציא פיזית בבנק. בנוסף עליכם להוציא מסמך בעלות חשבון, שמעיד שהחשבון אכן בבעלותכם (גם כן, להוציא באנגלית!)
   

***למדריך המלא לתרגום המסמכים - לחצו כאן

***למדריך המלא למסמכי בנק לויזת עבודה לאוסטרליה וניו זילנד ותדפיסים לדוגמא - לחצו כאן!

 

שלב התשלום ושליחת התיק

העלתם את כל המסמכים, הכל נראה טוב ואיכותי. עכשיו, שלב תשלום האגרה! עליכם לשלם 495$ אוסטרלי (כ-1,200 ש"ח). אחרי ששילמתם, ודאו שקיבלתם במייל מכתב עם אישור שליחת התיק.

 

שלב אחרון, בדיקת הImmiAccount

אז שלחתם את התיק. מזל טוב!!!😄😀

תשובות מקבלים בדרך כלל בין חודש לשלושה חודשים ומשתנה כל הזמן. (סבלנות!)

אבל, לא סיימנו. עליכם.ן לבדוק לפחות פעם בשבוע את חשבון הImmiAccount שלכם תחת קטגוריית "Messages" כדי לראות אם יש להם דרישות נוספות כמו בדיקות רפואיות/ביומטריות/מסמכים נוספים. אם תתעלמו ולא תבדקו, וביקשו מכם משהו נוסף, התיק יתעכב או אפילו יסורב.

נקודות חשובות, שימו לב

 • איכות המסמכים חייבת להיות גבוהה, מסמכים איכותיים, עדכניים על פי ההנחיות.

 • כן, חובה לתרגם. וכן, זה לא הכי זול! אבל אין צורך לתרגם את הכל. סה"כ 2 תעודות - תעודת בגרות ותעודת שחרור. לא אמור להיות יותר מ300 400 ש"ח. יש לצרף גם את המסמכים המקוריים ביחד עם המתורגמים תחת אותה קטגוריה!!! למדריך המלא לתרגום לחצו כאן

 • המסמכים של הבנק חשובים ביותר, שימו לב שרואים את השם שלכם באנגלית. אם יש רק מסמך עם מספר חשבון וסכום כסף, זה עדיין לא מספיק. הפקיד האוסטרלי לא יכול לדעת שזה החשבון שלכם. לכן עדיף להוציא שני מסמכים - ריכוז יתרות + מסמך בעלות חשבון (למדריך המלא למסמכי בנק לויזת עבודה ודוגמאות - לחצו כאן!)

 • שירות צבאי בשאלון - בשאלון עצמו, יש פעמיים שאלה על שירות צבאי. אין צורך לענות על השאלה לגבי הכשרות / נשקים שהוסמכתם עליהם, וניתן לסמן No. יש לענות רק על השאלה הראשונה מבין השתיים.

 • צירוף מסמכים - שכחתם לצרף מסמך כלשהו וכבר שלחתם את הבקשה? קראתם במדריכים שצריך תרגום ולא עשיתם את זה? לא קרה כלום! תמיד אפשר לצרף עוד מסמכים! פשוט נכנסים לImmiaccount, לוחצים על הבקשה שלכם ועושים attach documents.

 • בדיקות רפואיות - בדרך כלל ישלחו אתכם אם סימנתם בשאלון שהייתם במדינות עולם שלישי מעל ל3 חודשים או שאתם מתכוונים לעבוד בתחום הרפואה והילדים. יש מרפאות ב(כמעט) כל מדינה בעולם, שמוסמכות ספציפית לבדיקות האלו(בישראל יש רק אחת - בתל אביב).הבדיקות עולות 1,000 ש"ח(בישראל), ויש לקחת איתכם דרכון ומסמך רפואי שקיבלתם לImmiaccount. אין איך להתחמק מזה, זה מה יש, קבלו את רוע הגזרה ויהיה בסדר :) זה לא אומר כלום על אם תקבלו ויזה או לא :) למדריך המלא לבדיקות רפואיות לחץ כאן

זהו חברים! 

ניסיתי לכתוב הכי פשוט שאפשר. רק תהיו מרוכזים והכי חשוב - סבלניים.

זה שווה את זה. כל כך שווה את זה!😉😄

מוזמנים לספר לחברים! חשוב לי שאנשים יבינו איזו מתנה נמצאת לנו מתחת לאף :)

 

בהרבה אהבה!

טל.