מדריך לקניית רכבים באוסטרליה

מחפשים עצמאות? חופש? אפשרות לנסוע בכל רחבי אוסטרליה?! לבנות את הבית הנייד שלכם בעצמכם?? אין ספק שרכב טוב הוא לא פחות מהכרחי.
 

👈קניית רכב זה תחום מעט מפחיד, כי הרבה מטיילים מעולם לא קנו רכב או חוששים לתקינות הרכב במיוחד במדינה זרה. אני אופן אישי מעולם לא קניתי רכב לפני אוסטרליה, אבל עשיתי טעויות שכדאי ללמוד מהן (עלו לי מעל ל-1000 דולר תיקונים!)

👈אז באוסטרליה כידוע יש 6 סטייטים: קווינסלנד, ויקטוריה, ניו סאות' ויילס, מערב ודרום אוסטרליה וגם טזמניה - לכל סטייט חוקים משלה, כמעט בכל תחום. לכן, רשמתי מדריך כללי - שימו לב לשלבים!!!

 

👀ארבעה שלבים הכרחיים לקניית רכב בריא באוסטרליה:

לחשוב איזה רכב מתאים לכם – מעוניינים להישאר בעיקר בערים? מכוניות פרייבט יעשו את העבודה. מעוניינים להגיע לחוות ודרכי עפר? צריך רכב עם עבירות גבוהה יחסית, 4 על 4 או AWD. מעוניינים גם לישון באוטו ולעבור חווית קאמפינג מגניבה? וואנים או סטיישן וואגנים מומלצים מאד כי יש מקום להקים מיטה מכלום.

לחפש באתר גאמטרי / בדפי הפייסבוק השונים – יש לכם רעיון בראש לסוג רכב? הגיע הזמן לחפש אותו! באתר גאמטרי יש הכל! הכי טוב זה ממש לחפש בגוגל – Cars Melbourne gumtree או יותר ספציפי – Toyota Hilux Perth gumtree. זה ממש ייתן לכם קישור לרשימת הרכבים באותו אזור!
גם בדפי הפייסבוק ומרקט פלייס של התרמילאים בעיר / עיירה ספציפית שאתם נמצאים בה יש אחלה אופציות!

יצירת קשר עם המוכר - חיפשתם וחיפשתם ובסוף מצאתם כמה רכבים שמתאימים לכם! עכשיו אפשר ליצור קשר עם המוכר ולשאול אותו פרטים. עכשיו החלק הקריטי – לא סוגרים או משלמים למוכר לפני שראיתם את הרכב בעיניים, בדקתם כל מה שאתם יודעים, ראיתם היסטוריית תיקונים ותקלות, שאלתם מה לא בסדר ברכב (תמיד יש!!), ראיתם קילומטרז' ונהגתם קצת ברכב.

בדיקת הרכב אצל מכונאי מורשה – עשיתם בדיקה עצמית, נהגתם באוטו, המוכרים נראים סבבה והכל נראה בסדר. 
זה ממש לא הסוף‼️טעות גדולה של רוב האנשים היא לקנות לפני שהרכב ראה מוסך. השלב הכי קריטי זה לקחת את הרכב למוסך לבדיקה לפני שאתם משלמים עליו ולראות בדיוק מה מצבו. 

⭕️איך עושים את זה?? מבקשים מהמוכר לקחת את הרכב לבדיקה שעולה 100$(שיהיה עליכם) ולראות אם יש מה לתקן. אם הכל סבבה ואין תיקונים משמעותיים, שיחקתם אותה! אם יש מה לתקן, אפשר לשאת ולתת על מחיר האוטו אל מול ההוצאה על התיקונים. לא קונים בלי זה!!! 
⭕️אם המוכר לא מסכים לבדיקה, תמשיכו לרכב הבא. זו נורה אדומה‼️האופציה היחידה לדלג על השלב הזה, היא אם הרכב עבר ממש לאחרונה בדיקת ROAD WORTHY, בדיקה מחייבת ברוב מדינות אוסטרליה.


👈אז על מה נמדד המחיר?
🧐
מחיר הרכב הוא לגמרי נתון למשא ומתן, אז אל תיקחו כמובן מאליו את הסכום שאותו המוכר קבע מראש. לפעמים אפשר להוריד את המוכר ב1000$ ויותר!!!
תזכרו שמי שמוכר, במיוחד אם הוא תרמילאי, מחפש כרגע לצאת מהמדינה ונמצא בלחץ זמן. תנצלו את זה ישראלים טובים!!!😂

⭕️דברים נוספים שישפיעו על המחיר:
*קילומטרז' (מעל 300,000 קשוח מאד, אבל עדיין אין מה להיבהל מ200,000)
*תיקונים שיש לעשות לרכב בהתאם לבדיקת מוסך
*רג'ו (רג'ו זה רישום הרכב במדינה האוסטרלית. אורך התוקף של לוחית הרישוי בהתאם למדינה שבה הוא רשום. זה מחייב לכל רכב ומשתנה בהתאם למדינה ככל שהרג'ו לזמן ארוך יותר – ככה הרכב אמור להיות שווה יותר)
*ציוד נלווה (אוהל, מיטה, כלי בישול, שק"ש ועוד ועוד)

 

👈פיקנטריה:
קניתי רכב ואני מת לבנות בו בית - מיטה, ארונות, עץ ומה לא. איך עושים את זה?

יש כמה דרכים‼️ ביוטיוב יש מדריכים נהדרים לבניית קאמפר-ואן ואיך לעשות את זה בעצמך. באוסטרליה הנהדרת ניתן ומומלץ להיעזר בשירות של החנות הענקית - bunnings. ברוב הסניפים, הם נותנים שירות של קניית פלקטים וחיתוך על פי מידות, לרוב תוכלו לבקש מאחד העובדים למדוד את הרכב שלכם ולנסר לכם על פי בקשה אישית, ללא תשלום נוסף!
אני נעזרתי בהם מאד, מומלץ!!!
חפשו - bunnings warehouse

 

שיהיה המון בהצלחה חברים :)
טל.